8 C
Skopje
вторник, март 19, 2019
дома Блог Страница 5

ПАРИЗ ВИЕНА, БРАТИСЛАВА, ПРАГА, ПАРИЗ, МИЛАНО, ВЕРОНА

  28.декември (петок)           КОЧАНИ - ВИЕНА Состанок на групата на автобуска станица Авто Атом КОчани во 16:00 часот. Поаѓање за Виена во 19:00 часот. Се патува преку граничниот премин Табановце и Србија. Ноќно возење со попатни одмори. 29.декември (сабота)      ВИЕНА - БРАТИСЛАВА Пристигнување во Виена. Панорамски разглед на градот: плоштадот Рингштрасе, Палатата Хофбург, Парламентот, Градската куќа, Виенската ...

РИМ со авион

- Сите патишта водат во РИМ !? И навистина е така... Овој град секојдневно го чувствува тоа. Mилионите туристи кои го посетуваат "вечниот град", се уверуваат во фактите дека тој има одбележано дури неколку епохи од светската историја. Познат како престолнина на "Римското царство", својата историска грандиозност сеуште ја задржал, со видливата сочуваност на мноштвото споменици пред забот на времето.  ...

Будва – Дубровник – Котор

НОВА ГОДИНА * БУДВА - ДУБРОВНИК - КОТОР * Термин: 29.12.2018 - 01.01.2019     1 ден: 29.12.2018 год. Поаѓање за Будва од Скопје на паркингот кај хотелот Вип во 23.00 часот со туристички автобус. ( Поаѓања од Прилеп во 20.00 часот; Кавадарци 21.00 часот; Велес 22.00 часот ; Кочани 20.00 часот;  Штип 21.00 часот; Куманово 21.30 часот). Патот води преку Косово и Албанија...

Малта – Авион

8-ми март - МАЛТА Термин: 01.03- 04.03.2018     01.03.2019 (Петок) СКОПЈЕ- МАЛТА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 16:00 часот.Лет за Малта со WIZZAIR – лет W6 7765 во 18:20 часот.Пристигнување на аеродромот во Малта во 20:05 часот. Трансфер и сместување во хотел.Ноќевање. 02.03.2019 (Сабота) МАЛТА – ВАЛЕТА Појадок. Разглед на главниот град на Малта – Валета, изграден од Витезите на Св.Јован, чие...

Париз – Авион

8-ми март - Париз Термин: 20.03 - 24.03.2018       20 Март (Среда) СКОПЈЕ - БОВЕ - ПАРИЗ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 16:00 часот.Полетување за Париз со WIZZAIR (лет W6 7719) во 17:35 часот.Слетување на аеродромот Beauvais во 20:40 часот.Трансфер до Париз.Пристигнување и сместување во хотел.Ноќевање. 21 Март (Четврток) ПАРИЗ - ЛУВР Појадок.После појадокот следува разглед на Париз (пешачка тура + метро)...

Рим – Авион

8-ми март - Рим 07.03- 10.03.2019     07.03.2019 (Четврток) Скопје – Рим Состанок на групата на аеродром во Скопје во 12:00 часот.Авионот од Скопје полетува во 13:20 часот со WIZZAIR (W6 7757).Пристигнување во Рим (на аеродромот Чиампино 15:00 по локално време). Организиран . разглед на Рим со локален водич и бус: Катедралата Св.Џовани - Латерано, црквата на Пресвета Богородица,Плоштадот Де ла република,Виа Национале,Пјаца...

СОЛУН

Еднодневна екскурзија -СОЛУН- Термин:03.11.2018 година ЦЕНА: 750 денари Поаѓање од автобуска станица Кочани, Штип и Велес Контакт:070/336-307, 033/270-765

* БРАТИСЛАВА – ВИЕНА – БУДИМПЕШТА *

   НОВА ГОДИНА 2019 БРАТИСЛАВА - ВИЕНА - БУДИМПЕШТА   1 ден 29.12.2018    Поаѓање за Братислава во 12.30 ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ден 30.12.2018    Пристигнување во Братислава во утринските часови и разглед на градот со локален водич: Средновековниот главен плоштад со Роландовата фонтана, Михалската порта, Градското собрание, Катедралата Св. Мартин, Словачкиот национален театар, барокната Палата...

* Софија *

Нова година - Софија Хотел „Рила“   Хотелот се наоѓа во срцето на главниот град на Бугарија. Се наоѓа на само неколку метри од Националниот театар, археолошкиот музеј и булеварот „Витоша“. Опкружен е со музеи, театри, банки, ресторанти, барови, дискотеки и продавници. Хотелот е отворен во 1962 година и располага со 93 соби.       30.12.2018 (недела) Поаѓање од автобуска станица - Кочани во 05:00. Патување со попатни...

* Атина *

НОВА ГОДИНА 2019 - АТИНА - 29.12.2018 - 02.01.2019 29.12.2018  Поаѓање за Атина во 18.30 часот.Ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности. 30.12.2018  Пристигнување во Атина во утринските часови. Факултативно Ве водиме на панорамски разглед на градот со автобус и локален водич. Панорамско разгледување на плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот на Зевс, Адријановата Порта, Акропол... Сместување во хотел....

Понуда по случаен избор

Најнови Понуди

Лајкнете и следете не

0ФановиЛајк
0СледбенициСледи
0ПретплатнициПретплата