8 C
Skopje
среда, мај 22, 2019
дома Блог Страница 2

Париз

  Париз – Велигден 24.04-01.05.2019 Цена на аранжманот(до 15.03.2019): 275 евра (17.050 денари) Редовна цена: 305 евра (18.910 денари) (Можност за плаќање на рати до 20.04.2019)     1.ден (24.04.2019) Состанок на групата на автобуска станица- Кочани во 12:00 часот. Поаѓање за Виена. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2.ден (25.04.2019) Пристигнување во Виена во утринските часови. Разглед на градот со локален туристички водич: плоштадот...

Халкидики

🎉Велигден 2019 на Халкидики🎉   Наем на студио или апартман за 5 ноќевања од 26 април до 1 мај: ✔Студио за 2-4 лица - 45 евра за 5 ноќевања ✔ Апартман за 4-5 лица - 62,5 евра за 5 ноќевања ✔ Апартман за 5-6 лица - 82,5 евра за ноќевања   Цена на превоз: 25 евра (повратен билет)   Во цената не е вклучено: Туристичка такса - 2,5...

Скијатос

  Лето 2019 - Скијатос     ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ: -За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен) - Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) - За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена. ** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број...

Благоевград

Велигден Благоевград 27.04-29.04.2019     Ден.1  Поаѓање од Велес во 05:00, Штип во 06:00 и Кочани во 06:45 часот. Тргнување кон Благоевград со попатнa посета на Рилски манастир. Пристигнување во Благоевград.Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Посета на црква во Благоевград. Ноќевање. Ден.2  Појадок. По појадокот  посета на СПА центар „Алфа“ во Добриниште. Организиран велигденски ручек. По ручекот враќање во хотелот. Време за индивидуални активности....

Вила „Фулис“- Полихроно

Лето 2018 Вила „Фулис“ - Полихроно -7% попуст за упати до 09.02.2019        Вила ФУЛИС се наоѓа на влаезот во Полихроно, во мирен дел, оддалечена на неколку чекори од плажа. Вилата располага со трикреветни апартмани со дополнително легло, Трикреветните апартмани се наоѓаат на први и втори спрат, Сите апартмани се опремени со кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима  и  имаат страничен поглед на море. ЦЕНОВНИК   ЦЕНИТЕ...

Сараево

 САРАЕВО - MОСТАР - ВИШЕГРАД    СО ПОСЕТА НА ТЕРМАЛНА РИВИЕРА " Ерусалим на Европа" или "Ерусалим на Балканот". Тој е еден од само неколкутеголеми европски градови кои имаат една џамија, католичка црква, православна црква и синагога во истото соседство. Сараево е главен град на Босна, каде минува реката Милјацка. Град со околу 400.000 жители, бурна историја. Сараево е град домаќин на 14-те Олимписки игри (1984 год.). Прв...

Хотел „Св.Елена“ – Сончев Брег

Лето 2019 –Сончев Брег Хотел „Св.Елена“ Комплексот „Св. Елена“ се наоѓа во Сончев Брег, Бугарија. Се наоѓа на 6 минути пешачење од шеталиштето и забавните објекти, а од плажата е оддалечен околу 400 метри. Апартманите и студијата располагаат со тераси (кои гледаат или во градината или во базенот), клима уред, кујни, фрижидери, телевизори , кабелска телевизија. Комплексот располага со базен за...

Апартмани „Лара“ – Чањ (за млади)

  Лето 2019 – Чањ, Црна Гора Студио – апартмани Лара Цени за групи (млади) Возраст   Услуга 01.06- 22.06 22.06- 29.06 29.06- 06.07 06.07- 13.07 13.07-  20.07 20.07-  27.07 27.07-  03.08 03.08-  10.08 До 15 год. ПА 162.5€ 201 € 204 € 208 € 208 € 208 € 208 € 208 € Над 15 год. ПА 176.5€ 208 € 223 € 229 € 229 € 229 € 229 € 229 € Цените се по лице за 7 ноќевања на база полн пансион и превоз (1€ = 62 денари)   Само превоз: 40 евра повратен билет/ 25 евра во еден правец (деца од 0-2 години...

Апартмани „Лара С“ – Добра Вода, Бар

  Лето 2019 – Добра вода - Бар, Црна Гора Студио  Лара-С     Студио- апп. Услуга 01.06- 22.06 22.06 29.06 29.06- 06.07 06.07- 13.07 13.07- 20.07 20.07- 27.07 27.07 03.08 03.08- 10.08 1/2 ПП 166 € 222 € 239,5€ 251.5€ 264 € 264 € 264 € 264 € 1/3, 1/4 ПП 166 € 208 € 218 € 229 € 246,5€ 246,5€ 246,5€ 246,5€ Цените се по лице за 7 ноќевања на база полупансион и превоз (1€ = 62 денари)     Само превоз: 40 евра повратен билет/ 25 евра во еден правец (деца од 0-2 години – бесплатно ; деца до 10 години-50%)   Локација: Атрактивно туристичко место...

Апартман „Соларис“ – Чањ

    Лето 2019 – Чањ, Црна Гора Студио – апартмани Соларис   Студио- апп. Услуга 01.06- 22.06 22.06- 29.06 29.06- 06.07 06.07- 13.07 13.07- 20.07 20.07- 27.07 27.07- 03.08 03.08- 10.08 1/2 ПП 166 € 218,5€ 233,5€ 244.5€ 257 € 257 € 257 € 257 € 1/3, 1/4 ПП 166 € 208 € 213 € 222 € 239,5€ 239,5€ 239,5€ 239,5€ Цените се по лице за 7 ноќевања на база полупансион и превоз (1€ = 62 денари) Студио- апп. Услуга 01.06- 22.06 22.06-29.06 29.06- 06.07 06.07- 13.07 13.07- 20.07 20.07- 27.07 27.07 03.08 03.08- 10.08 1/2 ПA 183,5 € 236 € 251 € 262 € 274,5€ 274,5€ 274,5€ 274,5€ 1/3, 1/4 ПA 183,5€ 225,5€ 230,5€ 239.5€ 257 € 257 € 257 € 257 € Цените се по лице за 7 ноќевања на база полн пансион и превоз (1€ =...

Понуда по случаен избор

Најнови Понуди

Nea Fokea – Vila Fani

Будва 2019

Добриниште

Лајкнете и следете не

0ФановиЛајк
0СледбенициСледи
0ПретплатнициПретплата