8 C
Skopje
четврток, октомври 24, 2019
дома Блог

Istanbul

8ми декември - ИСТАНБУЛ - 05.12-09.12.2019   І-ви ден  (05.12.2019) Тргнување од Кочани во 16:00 часот. Организиран трансфер од Куманово, Скопје, Велес, Штип, Крупиште, Овче Поле, Струмица, Радовиш, Делчево, Каменица. Возење до Истанбул со попатни паузи и царински формалности ІІ-ри ден (06.12.2019) Пристигнување во Истанбул, сместување во хотел (доколку е возможно). Панорамско разгледување на Истанбул (по желба, со дополнителна доплата со локален водич). Се разгледуваат: Сината џамија (однадвор),...

Istanbul

23-ти октомври Истанбул 22.10 - 27.10.2019     1 ден (вторник – 22.10.2019)  Состанок на групата на автобуска станица Кочани. Поаѓање кон Истанбул со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ден (среда – 23.10.2019) Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Можност за посета на Лалели, Бејазит, Капали Чаршија со претставник од агенција. Околу пладне сместување во хотел. Слободно време за одмор или индивидуални прошетки. Во попладневните...

Istanbul

НОВА ГОДИНА - ИСТАНБУЛ   28.12.2019-02.01.2020   3 ноќевања со Новогодишна гала вечер на брод !     1 ден/ 28.12.2019    Тргнување од Кочани во 16:00 часот. Организиран трансфер од Куманово, Скопје, Велес, Штип, Крупиште, Овче Поле, Струмица, Радовиш, Делчево, Каменица. Возење до Истанбул со попатни паузи и царински формалности.  2 ден/ 29.12.2019    Пристигнување во Истанбул. ГРАТИС! Пешачка прошетка (со локален водич) во историскиот центар на градот...

Marmaris

НОВА ГОДИНА - МАРМАРИС 28.12.2019 - 02.01.2020 (5 дена / 4 ноќевања)     ПРОГРАМА   1 ден – Тргнување од Кочани во 06:00 часот. Организиран трансфер од Куманово, Скопје, Велес, Овче Поле, Штип, Крупиште, Струмица, Радовиш, Делчево, Каменица. Патување кон Мармарис со попатни паузи и царински формалности. 2 ден – Преминување на Дарданелите со фериброт: Галиполи – Лапески или Еджеабар – Чанаккале. Попладне пристигнување во Мармарис....

Kopenhagen – Oslo – Stokholm – Helsinki

СКАНДИНАВИЈА         КОПЕНХАГЕН – ОСЛО – СТОКХОЛМ – ХЕЛСИНКИ   17.11.2019     1 ДЕН - Лет од Ниш за Берлин Шенефелд во 16:10 со АК “Ryanair“ . Во 18:15 слетување во Берлин. Пречек на аеродромот во Берлин. Сместување во хотел. Ноќевање.   2 ДЕН – Појадок. Туристичка програма во Берлин – улицата на липите со најпознатите симболи на Берлин – Бранденбурската порта, Рајхстагот и Споменикот на...

Barselona – Marsej – Azuren Breg – Milano

  Барселона - Марсеј - Азурен брег - Монако 26.11.2019   1 ден- Полетување од Софија до Барселона во 06:30ч со “Ryanair“. Пречек на групата на аеродромот во Барселона. Трансфер со автобус до Барселона. Слободно време  или туристичка програма во Барселона:  Катедралата „Саграда Фамилија” и паркот Ѓуел. Застанување кај стадионот на ФК Барселона – “Камп Ноу“, споменикот на Колумбо, Аквариумот. Пешачка тура по...

Barselona

ИТАЛИЈА, ФРАНЦУСКАТА РИВИЕРА И БАРСЕЛОНА 26.11.2019     1 Ден –  Лет од аеродромот во Софија до Милано Бергамо со лет на АК “Ryanair“ во 11:15. Пречек на аеродромот Милано Бергамо во 12:45. Трансфер до Милано и кратка туристичка програма со разглед на знаменитостите во градот: Миланската Ла Скала, прочуената катедрала, Виктор Емануел пасаж, улицата Данте и др. Тргнување и пристигнување доцна вечерта...

Sankt Peterburg – Skandinavija – Baltik

САНКТ ПЕТЕРБУРГ – СКАНДИНАВИЈА -   БАЛТИК   СТОКХОЛМ – ХЕЛСИНКИ –САНКТ ПЕТЕРБУРГ –ПСКОВ – ВИЛНУС - КРАКОВ   21.10.2019  1 ДЕН - Трансфер до аеродромот во Ниш. Лет со АК “Ryanair“, Ниш – Стокхолм Скаваста во 19:35. Слетување во Стокхолм во 22:20. Пречек на аеродромот во Стокхолм, трансфер до хотелот. Сместување. Ноќевање.   2 ДЕН - Појадок. Програма во Стокхолм со локален водич  – островот Гамла...

Gruzija

Грузија во есен – неопислива бајка 08 – 12 Октомври Кутаиси-Батуми-Мсхета-Тбилиси-Ананури-Гергети-Казбег Грузија (грузиски: საქართველო / Сакартвело) е држава во Источна Европа. На запад, Грузија излегува на Црното Море, на север граничи со Русија, на југ со Турција и на исток со Азербејџан. Вкупната површина на Грузија изнесува околу 69.000 километри квадратни со население од околу 4.385 милиони жители. Главен...

MILANO

  МИЛАНО Датум: 8 Ноември   |   Денови: 4   |    Превоз: Авионски   |   Цена: 199 Евра  |   Хотел: Novotel Milano Nord Ca Granda 3*   Опис на патувањето 08. Ноември (Петок) СКОПЈЕ – МИЛАНО          Состанок  на групата на аеродромот во Скопје во 10:45 часот. Полетување за Милано во 12:20 и слетување во 14:25 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот, со запознавање на елитниот град Милано, еден од најразвиените урбани центри во...

Понуда по случаен избор

Најнови Понуди

Istanbul

Istanbul

Istanbul

Лајкнете и следете не

0ФановиЛајк
0СледбенициСледи
0ПретплатнициПретплата