8ми Март

Острошки Манастир

 

ПЕТОК 05.03.2021
Состанок на групата во 22:30 на дрводекор. Се патува преку граничен премин Блаце преку Косово, Албанија и Црна Гора (само со лична карта).

САБОТА 06.03.2021
Пристигнување во Црна Гора во утринските часови. Групата продолжува кон Манастирот Св.Василије Острошки. Време предвидено за поклонување на моштите на Св.Василије Острошки. Ноќевање во манастирот.

НЕДЕЛА 07.03.2021
По утринската литургија, трансфер до центарот на Будва. Слободно време за индивидуална прошетка во бисерот на Јадранот, посета на стариот град, слободно време за шопинг, ручек, кафе… Во договореното време со водичот поаѓање за Скопје. Пристигнување во вечерните часови.

Цена: 1600 денари по лице

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • Посета на манастирот Св.Василије Острошки
 • Лиценциран пратител во текот на целото патување
 • Организација и реализацијa на аранжманот

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1 евро за посета на Манастирот Острог
 • Комбињата за превоз до манастирот се плаќаат дополнително на лице место

Напомена:

 • Се патува со лична карта или пасош
 • За влез во Црна Гора не е потребен PCR тест, ниту тест за антитела
 • За реализација на факултативата потребно е да бидат пријавени минимум 20 патници
 • Доколку сме спречени да ја реализираме турата поради ситуацијата со која се соочуваме, уплатените средства ќе бидат рефундирани
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
СПОДЕЛИ
Претходна понудаIstanbul

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука