☀️Велигден 2020 во Грција
КАВАЛА ,ДРАМА ,АЛИСТРАТИ ,АГИТИС

 

📆Термин:17.04-19.04.2020 г.

 

‼️Цена:4900 ден.(за уплата до 31.03.2020 г.)
Редовна цена:5300 ден.

 

Програма:
1ден/ 17.04.2020(петок) Поаѓање од Кочани во раните утрински часови. Се упатуваме кон Грција со попатни паузи.
Пристигнување во Кавала или како што е уште познат како грчкото Монте Карло според архитектурата на самиот град. Град во кој се родени Мехмед Паша кој е основач на новата Египетска Држава. Посета на тврдината, Имаретот изграден во 1817г врвот на муслиманската архитектурата, споменик куќата на Мехмед Паша како и симболот на Кавала – Аквадуктот изграден од Сулејман Величествениот. Можност за посета на музејот на тутун.
Слободно време за кафе пауза и шопинг по тесните улички на Кавала.
Ноќевање.

2 ден/ 18.04.2020( сабота) По појадокот можност за факултативна посета на Драма и пештерите Алистрати и Агитис.
Пештерата Алистрати е најголемата пештера на Балканот долга 3км и стара 2 милони години, која е изобилува со фасцинантни фигури од сталактити и сталагмити. Патувањето продолжува кон Пештерата на реката Агитис. Пештера која изобилува со фасцинатни фигури од сталактити и сталагмити кој се пропратени од реката Агитис. Враќање во Кавала (можност за таверна), ноќевање.

3 ден/ 19.04.2020(недела) По појадокот одјавување од хотелот. Можност за индивидуална прошетка низ Кавала. Враќање во Македонија во вечерните часови.

Во цената е вклучено:
Автобуски превоз на дадената релација
2 ноќевања со појадок во хотел со 3* во Кавала,
Организиран разглед на Кавала,
Организација и придружник на патувањето.

Во цената не е вклучено:
-Патничко осигурување,
-Целодневен излет до Драма , пештерата Алистрати и пештерата Агитис со вклучени влезници 30 евра (минимум 20 патници),
-Влезници за културно историски споменици.
☎️Телефони за резервации:
📞033/270-765
📲070/336-307

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука