Нова година 

АНТАЛИЈА СО АВИОН – 5 ДЕНА / 4 НОЌИ

Со повеќе од милион посети годишно, Анталија е туристичка престолнина на Турција. Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот.

Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата архитектура и некогашниот начин на живот.

Лара-Кунду е нова област која се наоѓа најблиску до аеродромот во Анталија, со хотели од висока категорија изградени на познатата плажа Лара долга 8 км.

 

ASKA LARARESORT&SPA Lara 5* UAI – Std room LV

За резервации направени до 30.11.

399 еур

Ултра AI

Прво дете 2-11.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 02-11.99 плаќа 319 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

75 еур  Деца 2-11.99 год-75 еур

(Во друга сала бесплатно)

LIMAK LARA DELUXE  Lara 5* AI – Std room

За резервации направени до 30.11.

439 еур

AI

Прво дете 2-14.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 07-14.99 плаќа 339 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

60 еур Деца 2-11.99 год-38 еур

(Во друга сала)

DELPHIN IMPERIAL Lara 5*UAI – Sup.Std LV

Доплата за  Sup.Std SSV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 23.12.

499 еур

Ултра AI

Прво дете 2-6.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 07-14.99 плаќа 369 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

65 еур Деца до 11.99 год главen ресторан- бесплатно, Гала салоn целосен износ
ROYAL SEGINUS HOTEL Lara 5*UAI-Sup.std LV

Доплата за  Sup.Std SV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 24.12

509 еур

Ултра AI

Прво дете 2-9.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 02-9.99 плаќа 379 еур

Задолжителна Новогодишна вечера 85 еур  Деца 2-11.99 год – 49 еур

(Во друга сала)

LARA BARUT COLL.Lara 5*UAI-Sup.room garden

Доплата за Deluxe SSV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 31.12

 

539 еур

Ултра AI

Прво дете 2-10 год плаќа 249 еур

Прво дете 10-12.99 год плаќа 389 еур

 

НЕзадолжителна Новогодишна вечера 65 еур  Дете 0-9.99 год – бесплатно

Дете 10-12.99 год – 40 еур

(Во друга сала)

XANADU RESORT Belek 5*High class AI-Std garden main building

Доплата за Std SV – 5 еур по лице на ден

За резервации направени до 15.12

529 еур

High Class AI

Прво дете 2-11.99 год плаќа 249 еур
Задолжителна Новогодишна вечера 65 еур Дете 0-6.99 год – бесплатно

Дете 7-11.99 год – 40 еур

(Во друга сала)

SUENO DELUXE Belek 5*Deluxe AI-Deluxe LV&Golf 599 еур Прво дете 2-9.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 2-9.99 год плаќа 419 еур

 

Задолжителна Новогодишна вечера 75 еур Деца 2-9.99 год – 45 еур
CALISTA LUXURY RESORT 5*Belek Ala carte AI – Sup.room garden

Доплата за Sup.room side sea view 10 еур

За резервации направени до 30.11

769 еур Прво дете 2-11.99 год и второ дете од 2-06.99 плаќа 249 еур

Второ дете 7-11.99 год плаќа 499 еур

 

Задолжителна Новогодишна вечера 90 еур Деца 0-11.99 год – Бесплатно
IC HOTELS GREEN PALACE Lara 5*AI-Std.room ROH

За резервации направени до 30.11

Нема организирана НГ вечера

409 еур

AI

Прво дете 2-11.99 год плаќа 249 еур
OZ HOTELS ANTALYA RESORT&SPA 5* BB Lara –Dbl

Доплата за Полупансион – 5 еур на ден

Доплата за Полн Пансион+ (вода и безалкохол. пијалоци за време на оброците) – 10 еур на ден

За резервации направени до 30.11.

Нема организирана НГ вечера

349 еур Ноќ. Со појадок Трето лице плаќа 319 еур
ЛЕТ СО ТУРКИШ: 30.12.ТК1004 Од Скопје 09:05 – Во Истанбул 12:45, ТК2432 Од Истанбул 16:30, Во Анталија 18:05

  03.01.ТК2417 Од Анталија 16:25 – Во Истанбул18:05, ТК1005 Од Истанбул 20:10, Во Скопје 19:50

 

 

Во цената се вклучени следниве услуги

 

·        Повратен Авио билет: Скопје-Истанбул-Анталија со Turkish Airlines

·        Вклучени аеродромски такси

·        Организиран трансфер: аеродром-хотел-аеродром

·        4 ноќевања во одбраниот хотел на база: Ноќевање со појадок, Се вклучено или  Ултра Се вклучено

·        Организација на патувањето

 

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 

·        Новогодишна свечена вечера

·        Факултативни излети

·        Патничко и здравствено осигурување

 

СПОДЕЛИ
Претходна понудаUludag, Turcija
Следна понудаBelgrad

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука