Нова година 2020: Софија – новогодишен шопинг

 

1 ден: 30.12.2019

Поаѓање од автобуска станица Кочани во утринските часови. Дневно патување до Софија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија и разгледување на градот со локален водич: Катедралата Александар Невски, Националниот Театар – Иван Вазов, Руската црква Св.Николај, Црквата Св.Софија. Сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

2 ден: 31.12.2019 год.

Појадок. Посета на големите шопинг центри IKEA, RING MАLL и DECATHLON кој се наоѓа во нивна близина. Можност за прошетка низ најпозната улица во Софија – Витоша. Вечерта организиран дочек на Новата 2020 година на плоштад или факултативна посета на дискотека во Студентски град-Софија (превоз со автобус вклучен во цената на аранжманот ). Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден: 01.01.2020 год.

Појадок. Напуштање на хотелот, слободно време за индивидуални прошетки. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Кочани во доцните вечерни часови.

ЦЕНА: 76 евра (4.700 денари)

 

 

Во цената се пресметани следните услуги:

  • Превоз со туристички минибус / автобус на дадената релација;
  • Сместување во хотел 3* во Софија на база две ноќевања со појадок;
  • Разгледување на Софија со локален водич;
  • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

  • Факултативна посета на дискотека (20 евра – вклучен превоз до дискотека во Студентски град, влезница, 1 пијалок, кетеринг, чаша шампањско – минимум 35 пријавени лица)
  • Туристичка такса – 120 денари (задолжителна доплата во агенција)
  • Влезници за посети на културно историски споменици
  • Патничко осигурување (задолжително)

 

СПОДЕЛИ
Претходна понудаBukurest
Следна понудаAtina

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука