Велигден – Добриниште

Русковец ресорт

    25.04 – 29.04.2019

 

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

/редовни + доп. легла/

 Цена од вечер со вклучени појадок и вечера

ВО ХОТЕЛ

Апартман Junior – за 2 лица

/2 редовни + 1 доп. легло/

90

Апартман Senior за 4 лица

/4 редовни + 1 доп. легло/

151

ВО ВИЛА

Вила Comfort со 1 спална за 2 лица

/2 редовни + 1 доп. легло/

106

Вила Family Comfort за 4 лица

/4 редовни + 1 доп. легло/

158

Вила Family Lux за 4 лица

/4 редовни + 2 доп. легла/

170

Доплата за ручек и вечера од ден, за лица на дополнително легло

Вечера

13 € за возрасен и 7 € за дете от 4 -13.99 г.
Празнична вечера, по желба, на 28.04.2019 г.

19 € за возрасен  и 10 € за дете от 4 -13.99 г.

 

За време на празникот:

 

 • Можност за прошетка на 27.04.2019 во 9:30 часот до манастирот „Св.Пантелејмон“, кој се наоѓа над Добриниште, на растојание од 5км. На патот до манастирот се наоѓа извор со лековита вода. Пријавувањето за прошетката е најдоцна до 26.04.2019, на рецепција.
 • Можност за посета на црквата „Св. Петар и Павле“ во Добриниште која се наоѓа на околу 700 метри оддалеченост од хотелот.

 

 

Цените се во евра , за апартман или вила, од вечер и при минимум 3 ноќевања, вклучуваат:

 • Сместување во вила или апартман според дадениот капацитет
 • Појадок и вечера во ресторант „Лаванда“
 • Клима и мини-сеф во собите
 • Камин во секоја вила
 • Wi-fi на територија на целиот комплекс
 • Користење на фитнес сала, внатрешен и надворешен базен со минерална вода, џакузи, парна бања, сауна.
 • Паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса – 0,51 евро по лице од ден, се плаќа на рецепција.

 

Политика за деца:

 • Сместување со појадок за едно дете 0-13.99 години, на дополнително легло – бесплатно во сите апартмани и вили
 • Второ дете 0-13.99 години на дополнително легло во вила Comfort и Comfort Family, доплата од 5 евра на ден. Во Family Lux – бесплатно
 • Доплата за 5-ти возрасен над 14 години на дополнително легло во Senior апартман, вили Comfort, Comfort Family и Family Lux – 50% од цената за возрасен на редовно легло

 

 

Контакт: 070-336-307 / 033-270-765

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука