Париз – Велигден

24.04-01.05.2019

Цена на аранжманот(до 15.03.2019): 275 евра (17.050 денари)

Редовна цена: 305 евра (18.910 денари)

(Можност за плаќање на рати до 20.04.2019)

 

 

1.ден (24.04.2019)

Состанок на групата на автобуска станица- Кочани во 12:00 часот. Поаѓање за Виена. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2.ден (25.04.2019)

Пристигнување во Виена во утринските часови. Разглед на градот со локален туристички водич: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, музејот на модерна уметност, Градската палата, универзитетот, платата Белведере, црквата Вотив, зимскиот дворец Хофбург, посета на дворецот Шенбрун. Заминување за Салзбург. Сместување во хотел. Ноќевање

3.ден (26.04.2019)

Појадок. Разглед на градот: Споменикот на Моцарт, Готската  катедрала, црквата Св.Петар, универзитетската црква, куќата на Моцарт, паркот Мирабел. Слободно време за индивидуален разглед на градот. Попладне заминување за Париз. Ноќно возење.

4.ден (27.04.2019)

Пристигнување во Париз во утринските часови. Панорамски разглед на градот: плоштадот на Републиката, Конкорд и Трокадеро, Елисејските полиња, Триумфалната капија, Сорбона, величенствената палата на Нотр Дам, посета на Монмартр-боемскиот кварт и посета на преубавата црква Сакр Кер. Сместување во хотел. Ноќевање.

5.ден (28.04.2019)

Појадок. Излет до дворецот Версај, во кој била резиденцијата на кралот Луј XIV. Посета на Лувр и Ајфеловата кула. Крстарење по Сена. Враќање во хотелот. Ноќевање.

6.ден (29.04.2019)

Појадок . По појадокот целодневна посета на Дизниленд. Во вечерните часови заминување за Италија. Ноќно возење.

7.ден (30.04.2019)

Пристигнување во Лидо ди Јесоло во утринските часови. Сместување во хотел. Заминување со брод за Венеција. Разглед на Венеција со локален туристички водич:  посета на плоштадот и црквата Сан Марко, мостот на воздишките, Дуждевата палата, многубројните канали, мостот Риалто. Попладне враќање во Лидо ди Јесоло. Ноќевање.

8.ден (01.05.2019)

Појадок. По појадокот посета на трговскиот центар Палма Нова. Заминување за Кочани. Пристигнување во ноќните часови.

 

 

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус
  • 4 ноќевања со појадок ( 1 во Салзбург, 2 во Париз , 1 во Лидо ди Јесоло)
  • Разглед со локален водич на: Виена, Париз и Венеција
  • Превоз и влезница за Версај
  • Крстарење по Сена
  • Брод Пунта Сабиони – Венеција

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Влезница за Лувр
  • Влезница за Дизниленд

 

 

Контакт: 033-270-765 / 070-336-307

СПОДЕЛИ
Претходна понудаХалкидики
Следна понудаХотел „Руби“

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука