8-ми март

Лутраки

09.03 – 10.03.2019

 

 

1 ден 09.03.2019 ( сабота) Кочани -Лутраки
Поаѓање за Лутраки во 5:30 од автобуска станица Кочани. Патување кон Лутраки со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Лутраки. Сместување во хотел. Посета на познатите бањи со топла вода кои се идеални за бањска терапија. Можност за уживање во минералните води на отворените и затворени базени. Слободно време за индивидуални
активности. Ноќевање.
2 ден 10.03.2019( недела ) Лутраки- Кочани
Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за Македонија со попатна посета на градот Воден со прекрасните Водопади -Катаракти. Пристигнување во Кочани во вечерните часови.

 

Цена: 2.990,00 денари

 

Во цената на аранжманот е вклучено :
 превоз со туристички автобус
 1 ноќевање со појадок во хотел Филоксениа http://www.filoxeniahotel.com.gr/en/
 организирана посета на Воден
 водство и организација на програмата со лиценциран придружник

Во цената на аранжманот не е вклучено:
 патничко осигурување– 100 денари(задолжително)
 влезница за базените – 3 евра ( се плаќа при влез)

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука