🌹8-ми март – Дупница,Бугарија🌹

🕓Термини: 08.03 – 10.03.2019 и 09.03 – 10.03.2019

 

Цена:

2700 денари (за 1 ноќевање)

3900 денари (за 2 ноќевања)

 

🗓️Програма:

1.ден:

Поаѓање од автобуска станица Кочани во 07:00 часот. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Двочасовна посета на Благоевград. Пристигнување во Дупница и сместување во хотел „Рила“. Разглед на градот Дупница: паркот „Рила“ кој е еден од најголемите уредени паркови во Бугарија, џамијата, часовната кула која е еден од најзначајните симболи на градот и датира од 1782 година… Враќање во хотелот. Вечера со музика или диско кое се наоѓа во самиот хотел.Ноќевање.

2.ден: Појадок. Посета на Сапарева бања. По посетата враќање во хотелот. Слободно време за прошетка низ градот или користење на СПА центарот.Вечера.Ноќевање

3.ден: Појадок. По појадокот одјавување од хотелот. Посета на Метро. Во вечерните часови пристигнување во Македонија.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Едно / Две ноќевања со појадок и вечера во хотел „Рила“
– Превоз
– Користење на СПА центар – внатрешен базен, џакузи, финландска сауна, инфраред сауна, парна бања, зона за релаксација.
– Посета на Сапарева бања

– Вечера со музика

 

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Патничко осигурување

 

☎️033-270-765
📱070-336-307

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна понудаДемир Капија
Следна понудаЛутраки

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука