Велигден 2019

-Добриниште-

Термин: 26.04-29.04.2019

1 ден.

Поаѓање од автобуска станица Кочани во 07:00 часот. Патување кон Добриниште со двочасовна посета на Благоевград. Пристигнување во Добриниште. Сместување во хотел. Време за слободни активности и користење на СПА центар „Алфа“, кој се наоѓа во близина на хотелот. Вечера. Ноќевање.

2 ден. 

Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

3ден.

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности. Организиран свечен велигденски ручек. Слободно попладне. Вечера. Ноќевање.

4 ден.

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и поаѓање кон Кочани со попатна посета на Метро. Пристигнување во Кочани во попладневните часови.

 

Цена на аранжманот: 4950 денари

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз
  • 3 ноќевања со појадок и вечера во хотел „Викторија“
  • Организиран свечен велигденски ручек

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Влезница за СПА центар „Алфа“ (260 денари – цел ден)
  • Патничко осигурување
  • Трансфер од Штип и Велес (300 денари)

 

 

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука