Велигден

Благоевград

27.04-29.04.2019

 

 

Ден.1 

Поаѓање од Велес во 05:00, Штип во 06:00 и Кочани во 06:45 часот. Тргнување кон Благоевград со попатнa посета на Рилски манастир. Пристигнување во Благоевград.Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Посета на црква во Благоевград. Ноќевање.

Ден.2 

Појадок. По појадокот  посета на СПА центар „Алфа“ во Добриниште. Организиран велигденски ручек. По ручекот враќање во хотелот. Време за индивидуални активности. Ноќевање.

Ден.3

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот. Поаѓање кон Македонија со попатна посета на Метро и Лидл. Пристигнување во попладневните часови.

 

Цена на аранжманот: 3590 денари

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • 2 ноќевања со појадок во хотел „Алфа“-Благоевград
  • Автобуски превоз на дадената релација
  • Влезница за СПА центар „Алфа“ – Добриниште    http://alphaspa.bg/
  • Организиран  велигденски ручек во Добриниште

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Трансфер од Штип и Велес (300 ден.)

 

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука