Лето 2019 – Чањ, Црна Гора

Студио – апартмани Соларис

 

Студио- апп. Услуга 01.06-

22.06

22.06-

29.06

29.06-

06.07

06.07-

13.07

13.07-

20.07

20.07-

27.07

27.07-

03.08

03.08-

10.08

1/2 ПП 166 € 218,5€ 233,5€ 244.5€ 257 € 257 € 257 € 257 €
1/3, 1/4 ПП 166 € 208 € 213 € 222 € 239,5€ 239,5€ 239,5€ 239,5€

Цените се по лице за 7 ноќевања на база полупансион и превоз (1€ = 62 денари)

Студио- апп. Услуга 01.06-

22.06

22.06-29.06 29.06-

06.07

06.07-

13.07

13.07-

20.07

20.07-

27.07

27.07

03.08

03.08-

10.08

1/2 ПA 183,5 € 236 € 251 € 262 € 274,5€ 274,5€ 274,5€ 274,5€
1/3, 1/4 ПA 183,5€ 225,5€ 230,5€ 239.5€ 257 € 257 € 257 € 257 €

Цените се по лице за 7 ноќевања на база полн пансион и превоз (1 = 62 денари)

 

Студио- апп. Услуга 01.06-

22.06

22.06-29.06 29.06-

06.07

06.07-

13.07

13.07-

20.07

20.07-

27.07

27.07

03.08

03.08-

10.08

1/2 Наем 162.5 € 199.5€ 222 € 232 € 252 € 252 € 252 € 252 €
1/3 Наем 194 € 262,5€ 304 € 298 € 308 € 308 € 308 € 308 €
1/4 Наем 211.5€ 294 € 321.5€ 338.5€ 353,5€ 353,5€ 353,5€ 353,5€

Цените се за наем на студио по особа за 7 ноќи  (1€ = 62 денари)

 

 

Само превоз: 40 евра повратен билет/ 25 евра во еден правец

(деца од 0-2 години – бесплатно ; деца до 10 години-50%)

 

Локација:

Атрактивно туристичко место Чањ, кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Располага со прекрасна песочна плажа која се простира на 1100м.

Сместување:

Модерно опремени студиа-апартмани, за 2,3 или 4 лица. Опремени со сопствено wc, тераса, телевизор, интернет, фрижидер, клима, мини кујна со комплетна опрема.  Во склоп на сместувањето има лифт и сопствен паркинг.

Исхрана:

Полупансион и полн пансион ( избор на јадење по принцип на анкета – денес за утре)

Плажа:

На гостите им е на располагање песочна плажа која се наоѓа на 350 метри оддалеченост.

Попусти:

  • Деца до 2 години – гратис сместување, на заедничко легло со родителите, без храна
  • Деца 2-10 години – на заедничко легло со родителите плаќаат 50%
  • Деца од 2-12 години – на посебно легло  плаќаат 70%
  • Дете до 12 години со еден возрасен во ½ студио плаќа 80%.
  • Клима и паркинг – гратис

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса не е вклучена во цената и се плаќа дневно на рецепција :

Деца до 12 години: 0,5 ; 12-18 години: 1 евро ; Возрасни: 1,5 евро

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука