ЕГИПЕТ ЛЕТО 2018

 

Sunny Days Palma De Mirette Resort 4* – Лоциран е на 3км. од центарот на Хургада, има голема лагуна и приватна плажа на Црвено море. Сите соби се климатизирани, и опремени со САТ ТВ  и мини бар како и балкони кои нудат прекрасна панорама кон морето. Во Ресортот секоја вечер се организираат тематски, ориентални забави со бели денс танчерки, со жива музика, со шиша…. Гостите може да се релаксираат во сауна,да вежбаат во фитнес сала, да играат пинг пон г, тенис, билијард…. Хотелот е на окулу 10 км. од Аеродромот во Хургада.

 

SUNNY DAYS PALMA DE MIRETTE 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.ЈУЛ 09.ЈУЛ 16.ЈУЛ 23.ЈУЛ 30.ЈУЛ 06.АВГ 13.АВГ 20.АВГ 27.АВГ 03.СЕП
SAKALA ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 15.ЈУЛ 22.ЈУЛ 29.ЈУЛ 05.АВГ 12.АВГ 19.АВГ 26.АВГ 02.СЕП 09.СЕП 16.СЕП
ALL INCLUSIVE (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д 13Н / 14Д
DBL STD возрасен 549 559 569 579 579 579 579 569 559 549
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
2 дете 7-13,99 407 412 417 422 422 422 422 417 412 407
3 возрасен 484 494 504 514 514 514 514 504 494 484
(1+1) (1+2 = DBL) Доплата за 1/1 соба 142 147 152 157 157 157 157 152 147 142

 

 

 

SUNNY DAYS PALMA DE MIRETTE 4*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

03.СЕП

10.СЕП

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

08.ЈУЛ

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

09.СЕП

16.СЕП

ALL INCLUSIVE (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

DBL STD

возрасен

375

385

385

395

395

395

395

395

385

385

375

(2+2)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 7-13,99

300

305

305

310

310

310

310

310

305

305

300

 

3 возрасен

345

355

355

365

365

365

365

365

355

355

345

(1+1) (1+2 = DBL)

Доплата за 1/1 соба

75

80

80

85

85

85

85

85

80

80

75

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6 / 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет – за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука