ЕГИПЕТ – ЛЕТО 2018

 

 

Sea Garden Hotel 3*

Локација: Еден од подобрте хотели во својата категорија, сместен во самиот центар на Секале на 100м од песочна плажа, сместен во прекрасна градина. Најпознатите барови и ресторани се наоѓаат во самата близина на хотелот. Од аеродромот на Хургата е оддалечен 7км.

Соби: Има 94 соби, секоја со бања, фен, САТ ТВ, мини фрижидер, телефон, клима уред, балкон или тераса.

Содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот има и 2 бара, дискотека, простории за масажа, менувачница, сеф на рецепција и др.

Спорт и забава: Гостите можат да уживаат во базенот со посебен дел за деца, билјард и бројни спортови на вода.

 

SEA GARDEN 3*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

SAKALA

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

08.ЈУЛ

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

ПОЛУ ПАНСИОН (HB)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

DBL STD

возрасен

315

325

335

335

345

355

355

355

345

(2+2 / 3+1)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 2-13,99

270

275

280

280

285

290

290

290

285

 

3 возрасен

285

295

305

305

315

325

325

325

315

 

Доплата за 1/1 соба

63

70

77

77

84

91

91

91

84

Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 10 еур по лице по ноќ

 

 

 

 

SEA GARDEN 3*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

03.СЕП

SAKALA

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

09.СЕП

16.СЕП

ПОЛУ ПАНСИОН (HB)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

DBL STD

возрасен

439

449

459

469

489

499

499

489

469

449

(2+2 / 3+1)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 дете 2-13,99

352

357

362

367

377

382

382

377

367

357

 

3 возрасен

374

384

394

404

424

434

434

424

404

384

 

Доплата за 1/1 соба

122

129

136

143

157

164

164

157

143

129

Доплата за еднокреветна 1/1 соба: 10 еур по лице по ноќ

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

*  6 / 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет – за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука