ЕГИПЕТ ЛЕТО 2018

 

 

Regina Swiss Inn Resort 4*

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Sakalа, на песочна плажа, одалечен околу 7 км од аеродормот. Хотелот е комплетно реновиран во 2013 година.

Соби: Вкупно има 420 с оби и студиа.Секоја соба има купатило (туш/wc), фен,, SAT TV, телефон, мини бар, клима, балкон или тераса.

Содржина: Хотелот има главен и италијански a la carte, 3 бара (во лоби, покрај базен и на плажа), дискотека, сеф на рецепција, сервис за перење и пеглање, интернет центар, продавници и менувачница. На гостите им се на располагање два надворешни базени и базен за деца, тениски терен, сквош терен, пинг-понг, билијард, терени за одбојка на плажа, разни спортови на вода, центар за нуркање, сауна, парна бања, џакузи и салон за масажа. За најмладите гости на располагање е и мини клуб како и забавен парк на плажа со анимации.

Услуга: All Inclusive

 

REGINA SWISS INN RESORT 4*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

03.СЕП

10.СЕП

SAKALA

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

08.ЈУЛ

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

09.СЕП

16.СЕП

ALL INCLUSIVE (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

DBL STD

возрасен

345

345

355

355

375

375

375

375

365

355

345

(2+2)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-5,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 6-13,99

285

285

290

290

300

300

300

300

295

290

285

 

3 возрасен

315

315

325

325

345

345

345

345

335

325

315

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

60

60

65

65

75

75

75

75

70

65

60

DBL BUNGALOW

возрасен

363

363

373

373

393

393

393

393

383

373

363

(2+2)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-5,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 6-13,99

294

294

299

299

309

309

309

309

304

299

294

 

3 возрасен

333

333

343

343

363

363

363

363

353

343

333

DBL SUPERIOR SEA VIEW

возрасен

375

375

385

385

405

405

405

405

395

385

375

(2+2)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 7-13,99

300

300

305

305

315

315

315

315

310

305

300

 

3 возрасен

345

345

355

355

375

375

375

375

365

355

345

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
* Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
* Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
* Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Aеродромски такси во износ од 80 € по лице, освен за бебиња кои немаат полни 2 години на датумот на враќањето
* Влезна виза за Египет ( Маркичка која се купува на лице место, на аеродромот во Хургада и чини 25$ )
* Задолжително патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.”

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука