ЕГИПЕТ ЛЕТО 2018

 

Palm Royale Soma Bay 5*

Локација: Хотелскиот комплекс кој зафаќа површина од 70.000 квадратни метри опкружен со 2300 раскошни палми е одалечен 45 км од Хургада и 40 км од аеродромот во Хургада.  Хотелот има своја сопствена песочна плажа која е 1.2 километри долга.

Соби: Хотелот располага со 445 соби и апартмани. Сите соби се опремени со клима, SAT TV, телефон, купатило, сеф, фен, мини бар и балкон или тераса.

Содржина: Хотелот има два големи надворешни базени со дел за деца , главен ресторан и неколку a la carte ресторани италијански, грчки и либански, диско и неколку барови , од кој еден на базенот и на плажа , сервис за перење и пеглање на облека, продавници и менувачница, центар за нуркање, сурфање на ветер центар, фитнес, 2 тениски игралишта , пинг понг, билијард,  терени за голф во близина на хотелот и спортови на вода , спа, масажи, третмани за убавина , хидротерапија, сауна, турска бања и џакузи. За најмладите гости хотелот нуди: детски базен, мини клуб и анимација.

Услуга: Се Вклучено

 

SENTIDO PALM ROYALE 5* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.ЈУЛ 09.ЈУЛ 16.ЈУЛ 23.ЈУЛ 30.ЈУЛ 06.АВГ 13.АВГ 20.АВГ 27.АВГ 03.СЕП 10.СЕП
SOMA BAY ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 08.ЈУЛ 15.ЈУЛ 22.ЈУЛ 29.ЈУЛ 05.АВГ 12.АВГ 19.АВГ 26.АВГ 02.СЕП 09.СЕП 16.СЕП
ALL INCLUSIVE (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д 6Н / 7Д
DBL SUP GV возрасен 575 575 585 585 635 675 675 675 655 595 595
(2+2) 1 и 2 Дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 Дете 7-13,99 400 400 405 405 430 450 450 450 440 410 410
  3 возрасен 545 545 555 555 605 645 645 645 625 565 565
(1+2) Доплата за 1/1 соба 175 175 180 180 205 225 225 225 215 185 185
DBL SUP SEA VIEW возрасен 605 605 615 615 665 705 705 705 685 625 625
(2+2) 1 и 2 Дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 Дете 7-13,99 415 415 420 420 445 465 465 465 455 425 425
  3 возрасен 575 575 585 585 635 675 675 675 655 595 595
DBL SUP SWIM UP возрасен 635 635 645 645 695 735 735 735 715 655 655
(2+2) 1 и 2 Дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 Дете 7-13,99 430 430 435 435 460 480 480 480 470 440 440
  3 возрасен 605 605 615 615 665 705 705 705 685 625 625
DBL SUP BEACH FRONT возрасен 725 725 735 735 785 825 825 825 805 745 745
(2+2) 1 и 2 Дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 Дете 7-13,99 475 475 480 480 505 525 525 525 515 485 485
  3 возрасен 689 689 699 699 749 789 789 789 769 709 709
FAMILY возрасен 755 755 765 765 815 855 855 855 835 775 775
(2+2 / 3+1 до 6,99) 1 и 2 Дете 2-13,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 725 725 735 735 785 825 825 825 805 745 745

 

SENTIDO PALM ROYALE 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

03.СЕП

SOMA BAY

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

09.СЕП

16.СЕП

ALL INCLUSIVE (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

DBL SUP GV

возрасен

959

969

979

1029

1119

1159

1159

1139

1059

999

(2+2)

1 и 2 Дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 Дете 7-13,99

612

617

622

647

692

712

712

702

662

632

 

3 возрасен

894

904

914

964

1054

1094

1094

1074

994

934

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

347

352

357

382

427

447

447

437

397

367

DBL SUP SEA VIEW

возрасен

1024

1034

1044

1094

1184

1224

1224

1204

1124

1064

(2+2)

1 и 2 Дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 Дете 7-13,99

645

650

655

680

725

745

745

735

695

665

 

3 возрасен

959

969

979

1029

1119

1159

1159

1139

1059

999

DBL SUP SWIM UP

возрасен

1089

1099

1109

1159

1249

1289

1289

1269

1189

1129

(2+2)

1 и 2 Дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 Дете 7-13,99

677

682

687

712

757

777

777

767

727

697

 

3 возрасен

1024

1034

1044

1094

1184

1224

1224

1204

1124

1064

DBL SUP BEACH FRONT

возрасен

1284

1294

1304

1354

1444

1484

1484

1464

1384

1324

(2+2)

1 и 2 Дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 Дете 7-13,99

775

780

785

810

855

875

875

865

825

795

 

3 возрасен

1206

1216

1226

1276

1366

1406

1406

1386

1306

1246

FAMILY

возрасен

1349

1359

1369

1419

1509

1549

1549

1529

1449

1389

(2+2 / 3+1 до 6,99)

1 и 2 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

1284

1294

1304

1354

1444

1484

1484

1464

1384

1324

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6 / 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет – за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука