Лето 2019 – Дионисиу

Last minute понуда – гратиси:

Во студио или апартман:

  • (2+1) – 2 плаќаат, 1 гратис

  • (2+2) – 2 плаќаат , 2 гратис

 

Вила „Мина“

Студиото МИНА 1 за 3 лица на 80 метри од плажа во Дионисиу. Се состои од 1 брачен кревет во соба и 1 единечен кревет во кујна. Кујната е опремена за подготовка и сервирање храна и пијалоци. Преубава тераса напред. Студиото се наоѓа на приземје. Клима и wi-fi се вклучени во цената.

Студио МИНА 2 и МИНА 3 (двата идентични) во Дионисиу за 4 лица на 80 метра од плажата. Се состојат од еден брачен и два кревета на спрат. Кујни екипирани за подготовка и сервирање храна и пијалоци. Купатило, WC посебно. Голема тераса напред. Се наоѓаат на приземје. Клима и Wi-Fi се вклучени во цената.

Вила „Дани“

Апартман „Дани“, за 3 лица, се наоѓа во Дионисиу на 50 метри од плажа. Содржи спална со брачен кревет и посебно кујна со купатило, вц и тераса. Во кујната има единечен кревет на развлекување. Кујната е опремена за подготовка и сервирање на храна и пијалоци. Клима и wi-fi се вклучени во цената.

 

 

 

 

 

 

Услови:

За деца од 2 до 12 години со 2 возрасни лица бесплатно сместување, превоз 25

– За трето лице над 12 години бесплатно сместување, превоз 35

Цена за повратен автобуски билет е 35 а за деца до 12 години е 25

-Дозволено е сместување на лица, согласно предвидениот капацитет.

– Сместувањето е првиот ден, после 14:00 по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 9:00 по локално време. При сместувањето влегувате во чисти соби, но завреме на престојот, сами се грижите за одржување на хигиената. По завршување на вашето летување, должни сте да го оставите студиото или апартманот во пристојна (чиста) состојба.

–Користење на клима уредот е уклучено во цена. Сопственикот на цилата има право да реагира и да ја ускрати оваа услуга, доколку го оставите апаратот да работи во време кога сте надвор од апартманот.

-Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата, на лице место.

-За резервација се уплаќа 20-30% во денарска противредност (1€=62ден.).Остатокот се плаќа на лице место. На лице место плаќате и туристичка такса (0,5€ од вечер за апартман до 5 лица или 1€ од вечер за апартман за 6 или повеќе лица.

– Во случај на откажување на резервација:

* Повеќе од 30 дена од почетокот на вашиот одмор, Ви се надоместуваат 100% од уплатените средства.

* 15 до 30 дена од почетокот на вашиот одмор, Ви се надоместуваат 50% од уплатените средства.

* 0 до 15 дена, агенцијата ги задржува уплатените средства

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука