ЕГИПЕТ ЛЕТО 2018

Grand Plaza Resort 4*, Memsha

Локација: Овој хотелски комплекс е изграден 2008год. и се наоѓа наспроти хотелот Grand Plaza од кој го дели улица а гостите на овој хотел ја користат неговата песочна плажа. Растојанието од Сакала е 5км.
Соби: Хотелот има 199 соби, сите со купатило (туш/ВЦ)фен, САТ ТВ, телефон, клима, интернет,   балкон.
Содржини: Во склоп на хотелот има главен ресторан со тераса која гледа кон базентот, А Ла Карт Италијански ресторан ( Во Гранд Плаза хотелот )2 бара покрај базен и во лоби, дискотека ( 3 пати неделно ), интернет центар, игротека, менувачница, неколку продавници, сефови на рецепција

GRAND PLAZA RESORT 4*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

03.СЕП

10.СЕП

MEMSA

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

08.ЈУЛ

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

09.СЕП

16.СЕП

ALL INCLUSIVE (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

DBL STD

возрасен

355

365

365

375

385

385

385

385

375

355

355

(2+2)

1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-5,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 6-12,99

290

295

295

300

305

305

305

305

300

290

290

 

3 возрасен

325

335

335

345

355

355

355

355

345

325

325

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

65

70

70

75

80

80

80

80

75

65

65

 

* Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
* Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
* Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
* Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Aеродромски такси во износ од 80 € по лице, освен за бебиња кои немаат полни 2 години на датумот на враќањето
* Влезна виза за Египет ( Маркичка која се купува на лице место, на аеродромот во Хургада и чини 25$ )
* Задолжително патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.”

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука