ЕГИПЕТ – ЛЕТО 2018

 

Bella Vista 3*, Hurghada

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, на своја, сопствена плажа, на само 6км. од Аеродромот и е комплетно реновирен 2006год.
Соби : Изграден е во форма на потковица, така што сите 250 соби имаат поглед на море или на базен. Сите соби имаат купатило ( туш/ВЦ ), фен, САТ ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, тераса или балкон.
Содржини: Покрај главниот ресторан, на гостите им се на располагање 3 а ла карт ресторани, бар во лоби, на плажа и покрај базен. Во состав на хотелот има и фризерски салон, менувачница, неколку продавници, сервис за перење и пеглање и интернет центар.
Спорт и забава : Хотелот има голем базен со плиток дел за деца. Од содржини на гостите на располагање им се центарот за гњурење, пинг понг, одбојка на песок, сауна, парна бања, фитнес сала и џакузи.

 

BELLA VISTA RESORT HOTEL 3*+

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

03.СЕП

10.СЕП

MEMSA

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

08.ЈУЛ

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

09.СЕП

16.СЕП

ALL INCLUSIVE (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

DBL STD

возрасен

415

415

415

425

435

445

445

445

435

425

415

(2+2)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 7-13,99

320

320

320

325

330

335

335

335

330

325

320

 

3 возрасен

385

385

385

395

405

415

415

415

405

395

385

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

95

95

95

100

105

110

110

110

105

100

95

FAMILY

возрасен

475

475

475

485

495

505

505

505

495

485

475

(2+2 / 3+1)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

2 дете 7-13,99

350

350

350

355

360

365

365

365

360

355

350

 

3 возрасен

445

445

445

455

465

475

475

475

465

455

445

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
* Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
* Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
* Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Aеродромски такси во износ од 80 € по лице, освен за бебиња кои немаат полни 2 години на датумот на враќањето
* Влезна виза за Египет ( Маркичка која се купува на лице место, на аеродромот во Хургада и чини 25$ )
* Задолжително патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.”

СПОДЕЛИ
Претходна понудаGrand Plaza Resort 4*, Memsha
Следна понудаSea Garden Hotel 3*

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука