ЕГИПЕТ ЛЕТО 2018

Albatros Palace Resort 5*

Локација: Хотелот е одалечен 10 км од центарот на Хургада и 8 км од аеродромот, сметстен покрај прекрасна приватна песочна плажа.

Соби: Хотелот располага со 621 соба секоја опремена со сопствено купатило, фен, мини бар, клима, SAT TV, балкон или тераса.

Содржина: Хотелот располага со 7 најразлични ресторани (медитерански, италијански, марокански, германски, азиски, мексикански и Splash snacks ресторан) како и 8 барови (Oriental Palace Bar,Café Mocambo,Café Colombus,Le Pasha Bar,Splash Beach Bar,Pool Barк,Le Pasha Bar, Disco Terrace Bar). Во склоп на хотелот има и менувачница, продавници, фризерница, детски клуб како и голем надворешен базен и различни видови на спортови на вода.

Услуга: All Inclusive

ALBATROS PALACE RESORT 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

 

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

08.ЈУЛ

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

ALL INCLUSIVE (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

6Н / 7Д

DBL STD GV

возрасен

525

525

535

535

565

575

575

575

565

(2+1)

1 Дете 2-13,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

3 возрасен

495

495

505

505

535

545

545

545

535

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

150

150

155

155

170

175

175

175

170

DBL STD POOL VIEW

возрасен

555

555

565

565

595

605

605

605

595

(2+1)

1 Дете 2-13,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

3 возрасен

525

525

535

535

565

575

575

575

565

DBL STD SEA VIEW

возрасен

585

585

595

595

625

635

635

635

625

(2+1)

1 Дете 2-13,99

225

225

225

225

225

225

225

225

225

 

3 возрасен

555

555

565

565

595

605

605

605

595

 

 

 

ALBATROS PALACE RESORT 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

16.ЈУЛ

23.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

13.АВГ

20.АВГ

27.АВГ

03.СЕП

 

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

15.ЈУЛ

22.ЈУЛ

29.ЈУЛ

05.АВГ

12.АВГ

19.АВГ

26.АВГ

02.СЕП

09.СЕП

16.СЕП

ALL INCLUSIVE (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

13Н / 14Д

DBL STD GV

возрасен

869

879

889

919

959

969

969

959

919

879

(2+1)

1 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

804

814

824

854

894

904

904

894

854

814

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

302

307

312

327

347

352

352

347

327

307

DBL STD POOL VIEW

возрасен

934

944

954

984

1024

1034

1034

1024

984

944

(2+1)

1 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

869

879

889

919

959

969

969

959

919

879

DBL STD SEA VIEW

возрасен

999

1009

1019

1049

1089

1099

1099

1089

1049

1009

(2+1)

1 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

934

944

954

984

1024

1034

1034

1024

984

944

Цените во табелите се изразени во ЕВРА, а плаќањето се врши во денарска противвредност од 62,0 ден за 1 ЕВРО

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6 / 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет – за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука