🌹8-ми март – Сандански🌹


🕛
Термини: 03.03-04.03.2018 / 10.03-11.03.2018

🔻Цена: 2230 денари

Програма:

1.ден (10.03.2018):

Поаѓање за Благоевград во 07:00 часот од автобуска станица Кочани. Пристигнување во Благоевград. Слободно време за индивидуална прошетка низ градот со можност за шопинг. Поаѓање кон Сандански. Сместување во хотел. Слободно време за користење на СПА услугите во хотелот. Вечера со музика. Ноќевање.

2.ден (11.03.2018):

Појадок. По појадокот поаѓање кон Мелник, најмалиот бугарски град познат по производството на вино, слободно време за посета на некоја од винарските визби и дегустација на мелничко вино. Посета на селото Рупите каде се наоѓа спомен куќата на Баба Ванѓа и манастирот изграден во нејзина чест. Поаѓање за Македонија. Пристигнување во Кочани во вечерните часови.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:
🛏️ 1 ноќевањ1 со појадок и вечера во хотел „Панорама“
🚌
 Превоз
🔹
 Организација и водство на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
🔺
 Патничко осигурување

☎️ 033-270-765
📱
 070-336-307

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука