БУДИМПЕШТА

08.03.2018 – 11.03.2018

Цена: 4990 денари

 

1 ден (08.03.2018-четврток) – КОЧАНИ – БУДИМПЕШТА            

Тргнување  во 18.30 часот. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден (09.03.2018– петок) – БУДИМПЕШТА

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Потоа следува факултативен панорамски разглед на градот со професионален туристички водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав.  Слободно време на Ваци.Сместување во хотел, време за одмор. Вечерта одиме на Крстарење соброд по Дунав (факултативно). Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден (10.03.2017 – сабота)-  БУДИМПЕШТА –ВИЕНА
Појадок.
 После појадокот, факултативна посета на Виена Посета на аутлетот Пандорф. Панорамски разглед на Виена -булеварот Рингштрасе, Операта, Парламентот, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург и слободно време за индивидуални прошетки.лот Франц Јосиф) или слободно време за индивидуална прошетка низ центарот на Виена. Во пред вечерните часови враќање кон Будимпешта во хотел. Ноќевање.

4 ден (11.03.2018 – недела) – БУДИМПЕШТА – КОЧАНИ

Појадок. Напуштање на хотелот,организиран превоз до улица Ваци (најпознатата и најубавата улица во Будимпешта) каде има можност за индивидуални прошетки.
Во 13:00 часот посета на Сент Андреа.Сент Андреа е место познато по десетиците музеи, големиот број кафулиња, како и магичната атмосфера на уличките помеѓу куќите изведени во различни стилови, преполни со продавнички за ракотворби и сувенири. Поаѓање за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.
 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

-Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации,
-Сместување во хотел во Будимпешта на база 2 ноќевања со појадок,
-Разглед на Будимпешта со локален водич
-Придружник од агенцијата за време на патувањето,
-Организација и реализација на аранжманот

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Факултативни посети
-Влезници за музеи и културно – историски споменици
-Патничко осигурување 300 денари

 

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

-Крстарење со брод по Дунав – 15 €
-Посета на Парндорф и Виена -20 €
-Посета на Сент Андреа -10 €

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука