НОВА ГОДИНА 2019

БРАТИСЛАВА – ВИЕНА – БУДИМПЕШТА

 

1 ден 29.12.2018 

 

Поаѓање за Братислава во 12.30 ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

2 ден 30.12.2018 

 

Пристигнување во Братислава во утринските часови и разглед на градот со локален водич: Средновековниот главен плоштад со Роландовата фонтана, Михалската порта, Градското собрание, Катедралата Св. Мартин, Словачкиот национален театар, барокната Палата Palffy во која Моцарт ги изведувал своите дела, Палатата Pauli каде Франц Лист го отсвирел својот прв концерт…Слободно време за индивидуални активности, ручек, прошетки.Ноќевање.

 

3 ден 31.12.2018 

 

Појадок. После појадокот, поаѓање за Виена (факултативно). *За оние кои остануваат во Братислава денот го поминуваат индивидуално. Разглед на градот со локален водич: Плоштадот Рингштрасе, палатата Хофбург, Парламентот, Виенската опера,катедралата св. Стефан,дворците Белведере и Шенбрун. Слободно време во центарот на Виена. Враќање во Братислава . Враќање во хотел.  Новогодишна прослава на плоштадот во Братислава Ноќевање.

 

4 ден 01.01.2019  

 

Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и заминување кон Будимпешта .Разгледување на Будимпешта со локален водич и тоа: Будим: ,  Црквата на Кралот Матејаш Рибарска Тврдина и др. Пешта: Споменикот на Милениумот или Плоштадот на хероите:  Црквата св. Стефан, мостовите  на Дунав крстарење со брод по Дунав… Слободно време за кратка прошетка низ центарот на градот по пешачката зона на улицата Ваци.  Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Ноќно патување преку Србија со попатни паузи за одмор и цaрински формалности.

 

5 ден 02.01.2019  

 

Пристигнување во Македонија во  претпладневните  часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 7400 денари

 

Во цената на аранжманот e вклучено:

  • превоз со високотуристички автобуси на дадените дестинации
  • сметување во хотел со 3* во Братислава– 2 НП (ноќевање + појадок)
  • разглед на Братислава со локален водич
  • професионален туристички пратител за време на целото патување
  • организација и реализација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • факултативна посета на Виена со локален водич – 25€ – мин. 30 лица за реализација
  • Разглед на Будимпешта со локален водич +крстарење со брод по Дунав – 20
  • патничко здравствено осигурување – 5€
  • индивидуални трошоци

 

Контакт: 033-270-765 / 070-336-307

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна понуда* Софија *
Следна понудаСОЛУН

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука