11-ти октомври

Драч , комплекс Бесани

Термин: 10.10-14.10.2018

Цена на аранжманот: 4640 денари / по лице

Програма:

10.октомври (среда)

Поаѓање на групата од Кочани во 16:00 часот кон Драч, Албанија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

11.октомври (четврток)

Пристигнување на групата во утринските часови. Сместување во хотел. Слободно време за одмор. Ручек. Слободно попладне. Вечера. Организирана забава во договор со групата.Ноќевање.

12.октомври (петок)

Појадок. По појадокот факултативна посета на стариот град Драч – црквата Св.Павел, пристаништето, прошетка по кејот. Ручек. Време за слободни активности. Вечера. Организирана забава во договор со групата. Ноќевање.

13.октомври (сабота)

Појадок. По појадокот факултативна прошетка до Тирана. Ручек. Време за слободни активности. Вечера. Организирана забава во договор со групата. Ноќевање.

14.октомври (недела)

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и поаѓање за Македонија. Пристигнување во вечерните часови.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • 3 полни пансиони (појадок,ручек,вечера) во хотел „Бесани“
  • Превоз
  • Организација и водство на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Посета на Драч и Тирана
  • Патничко осигурување

 

Контакт: 033-270-765 / 070-336-307

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука