ЛЕТО 2019 – СОНЧЕВ БРЕГ

 Хотел „Арабела“

 

Новоизградениот хотел Арабела е одлично, мирно место каде што можете да уживате во вашиот одмор. Хотелот се наоѓа 400 метри од плажа, во јужниот дел на одморалиштето Сончев Брег. Отворен e за туристи во 2018 година

Хотелот располага со следниве видови сместување:
– студиа со 2 или 3 кревети;
– Апартман со 2 спални: мин. 4 / макс. 5 луѓе (2 + 2 или 2 + 3);
– Апартман со 3 спални, со 1 бања – макс. 6 луѓе (2 + 2 + 2);

Студиата и апартманите се опремени со:
– бања
– WiFi во сите соби (со доплата)
– Кабловска телевизија
– Клима
– фрижидер
– балкон

 

*АРАБЕЛА*

All inclusive light

до 20.06.2019 

од 16.08.2019

21.06.2019 – 15.08.2019
Млади  до  17.99  години 15,50 € / од ден 18,00 € / од ден
Над 18.00 години 18,00 € / од ден 20,00 € / од ден
   
Комунална такса 3 €  / еднократно 3 €  / еднократно
Доплата за ручек и вечера – првиот или последниот ден 8.00 € / еднократно 8.00 € / еднократно
Доплата за ручек или вечера

/ Првиот или последниот ден /

4.00 € / еднократно 4.00 € / еднократно

 

*Arabella*

Цена за апартман од ден  

до 20.06.2019

до 16.08.2019

21.06.2019 – 15.08.2019
Студио  2 возрасни , 2 возрасни + 1дете (2-11.99), 3 возрасни 45.00 50.00
Апартман  2 возрасни + 2 деца (2-11.99), 3 возрасни + 1 дете (2-11.99), 4 возрасни,  4 возрасни+ 1 дете (2-11.99) 60.00 65.00
Комунална такса 3.00 € / еднократно од лице 3.00 € / еднократно од лице
Доплата за ручек и вечера – првиот или последниот ден 8.00 € / еднократно од лице 8.00 € / еднократно од лице
Доплата за ручек или вечера првиот или последниот ден 4.00 € / еднократно од лице 4.00 € /еднократно од лице
   

 

• Појадок 08.00-10.00;
• Ручек 12.00-14.00;
• Вечера 18.00-20.00;
• Цел ден минерална вода и сок;
• За време на вечерата и вечерата – газирани безалкохолни пијалоци: кока кола, фанта, спрајт, тоник;

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука