Нова година – Софија

Хотел „Рила“

 

Хотелот се наоѓа во срцето на главниот град на Бугарија. Се наоѓа на само неколку метри од Националниот театар, археолошкиот музеј и булеварот „Витоша“. Опкружен е со музеи, театри, банки, ресторанти, барови, дискотеки и продавници. Хотелот е отворен во 1962 година и располага со 93 соби.

 

 

 

30.12.2018 (недела)

Поаѓање од автобуска станица – Кочани во 05:00. Патување со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија.  Разглед на градот: градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел. Можност за организирана предновогодишна забава. Ноќевање.

31.12.2018 (понеделник)

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки.Дочек на Нова Година 2019 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно). Ноќевање

01.01.2019 (вторник)

Појадок. Напуштање на хотелот во 10:30 часот.Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA,RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Кочани. Пристигнување во Кочани во вечерните часови.

Цена на аранжманот: 4450 денари 

( Пријавување до 15.12.2018 )

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз
  • 2 ноќевања со појадок во хотел „Рила“  https://hotelrila.bg/accommodation/?lang=en
  • Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL
  • Организација и водство на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
  • Предновогодишна забава во меана
  • Дочек на Нова Година во дискотека

Контакт: 033-270-765 / 070-336-307

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука