НОВА ГОДИНА 2019

– СОЛУН –

Термин: 30.12.2018- 01.01.2019

 

1 ДЕН: 30.12.2018 (Недела) 

Поаѓање  во 04:00 часот.Патувањето продолжува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во пладневните часови.Слободно време за индивидуални активности и можност за шопинг или уживање во неодоливото вкусно кафе комбинирано прекрасниот морски поглед кое во секое годишно време не остава без здив. Во попладневните часови поаѓање кон хотелот и сместување.Ноќевање.
2 ДЕН: 31.12.2018 (понеделник)
Појадок.
 После појадокот заминување кон Космос.Можност за шопинг и индивидуални активности.Во договореното време заминување кон хотелот. Одмор и припреми за Дочек на Новогодишната ноќ.Во вечерните часови заминување кон центарот на Солун. ДОЧЕК НА НОВАТА 2019 ГОДИНА на  плоштад или таверна(факултативно) . Во договореното време враќање во хотелот.Ноќевање.

3 ДЕН: 01.01.2019 (вторник)
Појадок.
 Напуштање на хотелот и слободно време за прошетка во Солун.Факултативно крстарење со брод по Термаискиот залив. Во договореното време   заминување кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 4.650 денари

 

 

Во цената е вклучено:
– Автобуски превоз на релација Скопје – Солун – Скопје;
– 2 ноќевања со појадок во Хотел 3* во Солун;
– Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса – 1,5 евро од ден од лице
– Крстарење со брод по Термаискиот залив 15 e

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука