8-ми март – Рим

07.03- 10.03.2019

 

 

07.03.2019 (Четврток) Скопје – Рим

Состанок на групата на аеродром во Скопје во 12:00 часот.Авионот од Скопје полетува во 13:20 часот со WIZZAIR (W6 7757).Пристигнување во Рим (на аеродромот Чиампино 15:00 по локално време). Организиран . разглед на Рим со локален водич и бус: Катедралата Св.Џовани – Латерано, црквата на Пресвета Богородица,Плоштадот Де ла република,Виа Национале,Пјаца Барберини,Виа Венето,замокот Св.Ангело, Вила Боргезе, плоштадот Венеција, Римскиот Форум, Колосеумот, Шпанските скали (најпознатата улица на светските модни креатори каде засенуваат со своите модели), Фонтана ди Треви (фонтаната на желбите), Пантеонот (најмонументалниот храм во Рим), прошетка по најпознатата улица Виа Дел Корзо…. После разгледот заминување во хотел.Ноќевање.

08.03.2018 (Петок) Рим – Ватикан

Појадок.Во договореното време заминување во центарот на градот со метро. Можност за индивидуални прошетки или шопинг во Рим. Во договореното време средба со локалниот водич и заминување за Ватикан, посета на Ватикан и Ватиканските музеи, Катедралата Св.Петар,Сикстинската Капела, разглед на делата од Микеланџело, Рафаело…После посетата време за индивидуални активности.Ноќевање.

09.03.2018 (Сабота) Рим – Тиволи

Појадок. После појадокот предлагаме прекрасен излет до Тиволи (со локален водич). Посета на неверојатната градина со стотици фонтании познатата вила Д`Есте (градена во импозантен барок стил), која воедно претставува една од најубавите градини во светот. Летниковецот од оваа вила е користен уште од антички период. Вилата е под заштита на светското културно наследство УНЕСКО. Враќање во Рим. Можност за шопинг во центарот на Рим и враќање во хотел со метро во договореното време во попладневните часови. Ноќевање.

10.03.2018 (Недела) Рим – Македонија

Појадок. Слободно време за индивидуални активности и прошетки. Организиран трансфер до аеродром Чиампино.Полетување за Скопје во 15:35 часот. Пристигнување во Скопје во 17:10 часот.

Цена за уплати до 31.12.2018: 319 € / 19.780 ден

СО ВКЛУЧЕНИ АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ

Цена на аранжманот: 339 € / 21.000 ден

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

– авионски превоз на релација Скопје – Рим – Скопје;
– аеродромски такси;
– рачен багаж макс.10 кг. – димензии (40x30x20 cm)
– сместување во хотел со 3* во близина на центарот во Рим на база 3 ноќевања со појадок;
– разгледување  на Рим со знаменитостите наведени во програмата со локален водич;
– трансфер аеродром – хотел – аеродром;
– организација и придружник на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– здравствено  патничко осигурување – 250 ден.;
–  превоз,влез и разглед на Ватикан со локален водич – 50 евра;
–  превоз,влез и разглед на Тиволи со локален водич – 50 евра;
– туристичка такса – 4 евра од ден по лице;
– метро карти;
– сите други влезници за локалитетите и други неспоменати услуги.

 

Контакт: 070-336-307 / 033-270-765

СПОДЕЛИ
Претходна понудаСОЛУН
Следна понудаПариз – Авион

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука