11-ти октомври

* Рибарска бања *

Рибарска Бања – опкружена со планински падини, обиколена со букова шума, домашна органска храна, чист воздух, модерен Spa & Wellness центар кој на посетителите им нуди одмор и релаксација во сауна, солена соба, џакузи, фитнес сала, турски амам.

Термин: 11.10 – 14.10.2018

 

Цена на аранжманот:

Вила „Di Lusso“ 

– За уплата до 1 октомври : 5990 денари

– Редовна цена : 6610 денари

Вила „Simic“

– За уплата до 1-ви октомври : 4390 денари

– Редовна цена : 5010 денари

 

1.ден

Состанок на групата во 07.30ч ,поагање за Рибарска бања во 08.00ч.Со попатни паузи и царински формалности ,пристигнувањето во Рибарска бања е предвидено во попладневните часови .Слободно време за одмор и релаксација и користење на базен со термални води . Вечера.Слободно време.Ноќевање

2.ден

Појадок. По појадокот слободно  време за индивидуални активности и, релаксација  во Бањите или факултативна посета на Крушевац –градот на кнез Лазар изграден во 1371 година , посета на Лазаровата тврдина, споменикот на Косовските јунаци и  др.Слободно време за шопинг .Враќање во хотел.Ручек. Време за слободни активности. Вечера .Ноќевање

3.ден

Појадок. По појадокот слободно време за одмор и релаксација. Ручек. По ручекот време за користење на базен со термални води. Вечера. Ноќевање.

4.ден

Појадок .По појадокот  напуштање на вилата. Се упатуваме кон  Кочани со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Кочани во предвечерните  часови.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • 3 полни пансиони во вила „Di lusso“ или „Simic“
  • Превоз
  • Организација и водство на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Влезница за Рибарска бања
  • Посета на Крушевац

 

 

Контакт: 070-336-307 / 033-270-765

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука