Хотел Ориент се наоѓа на 8 км од Драч во туристичката населба Голем, на 50 м. од плажа. Собите се 1/2, 1/3 и 1/4, 2/2, АПП  со тв, клима и тераса.    

 

Термини лето 2019:

  • Јуни: 31.05-08.06/07.06-15.06/14.06-22.06/21.06-29.06/
  • Јули: 28.06-06.07/05.07-13.07/  12.07-20.07/  19.07-27.07/ 26.07-03.08/
  • Август:02.08-10.08/  09.08-17.08/ 16.08-24.08/ 23.08-31.08
  • Септември: 30.08-07.09/ 06.09-14.09/ 13.09-21.09/  20.09-28.09
Цена ( јуни и септември ): 
– 1/2 соба – 165 евра (10.230 денари)
– 1/3 соба – 150 евра (9.300 денари)
  – 1/4 соба или апп со 2 спални – 135 евра (8.370 денари)
Цена ( јули и август ): 
– 1/2 соба – 190 евра (11.780денари)
– 1/3 соба – 160 евра (9.920 денари)
 – 1/4 соба или апп со 2 спални – 150 евра (9.300 денари)
 Комплекс хотел Ориент
Студија и апартмани на располагање оддалечени 50-100 м од плажа опремени со клима,фрижидер,tv,тераса,со исхрана во ресторант на хотел Ориент (шведска маса).

Термини лето 2019:

  • Јуни: 31.05-08.06/07.06-15.06/14.06-22.06/21.06-29.06/
  • Јули: 28.06-06.07/05.07-13.07/  12.07-20.07/  19.07-27.07/ 26.07-03.08/
  • Август:02.08-10.08/  09.08-17.08/ 16.08-24.08/ 23.08-31.08
  • Септември: 30.08-07.09/ 06.09-14.09/ 13.09-21.09/  20.09-28.09
Цена ( јуни и септември ): 
– 1/2 соба – 165 евра (10.230 денари)
– 1/3 соба – 150 евра (9.300 денари)
  – 1/4 соба или апп со 2 спални – 135 евра (8.370 денари)
Цена ( јули и август ): 
– 1/2 соба – 190 евра (11.780денари)
– 1/3 соба – 160 евра (9.920 денари)
 – 1/4 соба или апп со 2 спални – 150 евра (9.300 денари)
Во цената на аранжманот е вклучено:
– 7 ноќевања на база полн пансион ( појадок, ручек, вечера )
– Превоз
– Организација и водство на патувањето
Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Патничко осигурување
– Лежалка (3 евра; 2 лежалки со чадор)
Напомени:
– Деца до 3 години – гратис
– Деца од 3-11 години – 70%
– 2 деца од 3-11 години – 50%
– Сопствен превоз – минус 15 евра ( 930 денари )
– 2 лежалки и чадор = 2 евра

 

Контакт: 070-336-307 / 033-270-765

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука