Vila Paraskevi

Вила Параскеви (поранешна Вила Теодора) се наоѓа на 200 метри од песочната плажа на Олимпик Бич. Објектот е комплетно саниран во 2009тата, а делумно реновиран оваа година. Се состои од 12 трокреветни студија, а секое од нив располага со пространа тераса, комплетно опремена кујна, тоалет и телевизор. Некои од студијата располагаат со клима уред. Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место. За своите гости објектот нуди и бесплатен безжичен интернет (WiFi).

Вид на соби:
– студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, во склоп на кујната.

 

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термини 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07
Студио (мин. 2 лица) 74 € 89 € 99 € 109 € 114 € 124 € 134 € 139 €
64 € 79 € 89 € 99 € 104 € 114 € 124 € 129 €

 

Термини 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09
Студио (мин. 2 лица) 139 € 139 € 139 € 129 € 114 € 99 € 74 € 64 €
129 € 129 € 129 € 119 € 104 € 89 € 64 € 54 €

Во цената е вклучено:
– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
– деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
– трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба 50% попуст (мин. 35 €)
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €
Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани – автобуска станица
06:00 Скопје – пред агенцијата
06:00 Штип – пред новата пошта
06:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија
07:00 Струмица – пред агенцијата
07:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07
1/2 Студио 118 € 148 € 158 € 178 € 188 € 208 € 228 € 238 €
98 € 128 € 138 € 158 € 168 € 188 € 208 € 218 €
1/3 Студио 138 € 168 € 178 € 203 € 213 € 233 € 253 € 263 €
118 € 148 € 158 € 183 € 193 € 213 € 233 € 243 €
1/3 + 1 Студио 158 € 188 € 198 € 223 € 233 € 253 € 273 € 283 €
138 € 168 € 178 € 203 € 213 € 233 € 253 € 263 €

 

Термини 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09
1/2 Студио 238 € 238 € 238 € 218 € 188 € 158 € 108 € 88 €
218 € 218 € 218 € 198 € 168 € 138 € 88 € 68 €
1/3 Студио 263 € 263 € 263 € 238 € 208 € 178 € 128 € 118 €
243 € 243 € 243 € 218 € 188 € 158 € 108 € 98 €
1/3 + 1 Студио 283 € 283 € 283 € 258 € 228 € 198 € 148 € 128 €
263 € 263 € 263 € 238 € 208 € 178 € 128 € 108 €

Во цената е вклучено:

– наем на студио за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:

– Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
– Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                      – Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                          -уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука