Vila Mythos

Комплетно нов објект со капацитет од 20-тина соби распоредени на 3 нивоа: приземје, прв и втор спрат. Секоја од собите е модерно уредена, со сопствена мини кујна со основен прибор, телевизор со рамен екран, клима уред, тераса и купатило. Вила Митос на своите гости исто така им нуди и бесплатен безжичен интернет. Објектот се наоѓа во мирниот дел, на околу стотина метри оддалеченост од познатото и живо шеталиште во идиличното место Калитеа, на првиот крак од полуостровот Халкидики – Касандра. Шармантната и секогаш жива Калитеа исто така е позната по своите прекрасни плажи со бел песок и кристално бистра вода со тиркизна боја, кои се оддалечени на околу петстотина метри од вилата. (Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место)
Вид на соби:
– студио двокреветно, трокреветно и четворокреветно: 2, 3 или 4 кревети во иста просторија со кујна
– апартман со 1 спална: две простории со по 2-3 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)
– апартман со 2 спални: три простории со по 2 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 02.03.2020

Термин     24.05         31.05     07.06      14.06     21.06     28.06     05.07     12.07     19.07
Студио (мин. 2 лица) 69 € 84 € 94 € 124 € 134 € 159 € 169 € 184 € 199 €
52 € 65 € 74 € 100 € 109 € 131 € 140 € 153 € 166 €
Студио (4 лица) 55 € 65 € 72 € 87 € 92 € 105 € 110 € 120 € 127 €
39 € 48 € 55 € 68 € 72 € 83 € 88 € 96 € 103 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 60 € 70 € 77 € 95 € 100 € 117 € 122 € 132 € 140 €
44 € 52 € 59 € 74 € 79 € 94 € 99 € 107 € 114 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 65 €  77 € 87 € 107 € 115 € 132 € 140 € 152 € 160 €
48 € 59 € 68 € 85 € 92 € 107 € 114 € 125 € 132 €

 

Термин     26.07         02.08     09.08     16.08     23.08     30.08     06.09     13.09
Студио (мин. 2 лица) 199  € 199 € 199 € 179 € 159 € 139 € 114 € 84 €
166 € 166 € 166 € 149 € 131 € 114 € 92 € 65 €
Студио (4 лица) 127 € 127 € 127 € 117 € 105 € 92 € 80 € 60 €
103 € 103 € 103 € 94 € 83 € 72 € 61 € 44 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 140 € 140 € 140 € 132 € 117 € 102 € 87 € 65 €
114 € 114 € 114 € 107 € 94 € 81€ 68 € 48 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 160 €  160 € 157 € 147 € 130 € 112 € 95 € 70 €
132 € 132 € 129 € 121 € 105 € 90 € 74 € 52 €

 

Во цената е вклучено:
– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
– деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
– трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €

Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани – автобуска станица
05:00 Скопје – пред агенцијата
05:00 Штип – пред новата пошта
05:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија
06:00 Струмица – спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 02.03.2020

Термини     24.05         31.05     07.06     14.06     21.06     28.06     05.07     12.07     19.07
1/2 Студио 98 € 128 € 148 € 208 € 228 € 278 € 298 € 318 € 348 €
69 € 95 € 113 € 165 € 183 € 227 € 245 € 262 € 289 €
1/3 Студио 108 € 143 € 168 € 228 € 248 € 298 € 318 € 338 € 368 €
77 € 108 € 130 € 183 € 201 € 245 € 262 € 280 € 306 €
1/4 Студио 118 € 158 € 188 € 248 € 268 € 318 € 338 € 358 € 388 €
86 € 121 € 148 € 201 € 218 € 262 € 280 € 297 € 324 €
Апартман 1 спална 158 € 198 € 228 € 298 € 318 € 388 € 408 € 428 € 458 €
104 € 139 € 165 € 227 € 245 € 306 € 324 € 341 € 368 €
Апартман 2 спални 178 €  228 € 268 € 348 € 378 € 448 € 478 € 508 € 538 €
121 € 165 € 201 € 271 € 297 € 359 € 385 € 412 € 438 €

 

Термини     26.07         02.08     09.08     16.08     23.08     30.08     06.09     13.09
1/2 Студио 348 € 348 € 348 € 308 € 278 € 238 € 188 € 138 €
289 € 289 € 289 € 253 € 227 € 192 € 148 € 104 €
1/3 Студио 368 € 368 € 368 € 328 € 298 € 253 € 203 € 148 €
306 € 306 € 306 € 271 € 245 € 205 € 161 € 113 €
1/4 Студио 388 € 388 € 388 € 348 € 318 € 268 € 218 € 158 €
324 € 324 € 324 € 289 € 262 € 218 € 174 € 121 €
Апартман 1 спална 458 € 458 € 458 € 428 € 388 € 328 € 268 € 198 €
368 € 368 € 368 € 341 € 306 € 253 € 201 € 139 €
Апартман 2 спални 538 € 538 € 528 € 488 € 438 € 368 € 298 € 218 €
438 € 438 € 429 € 394 € 350 € 289 € 227 € 157 €

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                          -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
– Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                       – Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
– уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука