ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

 

Врасна е туристичко место кое се наоѓа на само 80 километри од Солун во заливот “Strimonikos“. Ова место е едно од најпопуларните туристички места во Грција, со прекрасна широка песочна плажа и бистра вода. Враснa ја препорачувме за сите оние кои што сакаат да уживаат во мирен и релаксиран летен одмор или во многубројните таверни и кафе барови покрај плажата. На само неколку километри од Врасна се наоѓаат Аспровалта и Ставрос. Врасна нуди можност за пешачење или возење велосипед во блиската планина или пак посета на градот Stageira родното место на Аристотелис, посета на музејот Amphipolis и посета на фармата Ippokosmos.

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа, во нејзина близина има пекара, продавница,LIDL  на 200метри, таверни, бич барови итн.

Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, точачиња и играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара која е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)

Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ,wi-fi,клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг. Официјална страна на вила Armiriki www.armiriki.gr за повеќе слики

 

Капацитет по студио:

Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба – и не располага со екстра легло за детето)

Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)

Студио за 4 лица + 1 дете ( 2 дупли легла + 1 единечно легло)

Дуплите леглата во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

 

 

Gps координати: 40°41’25″N   23°41’36″E

 

 

ВИЛА АРМИРИКИ – ВРАСНА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. студио за 2 лица +1 дете студио за 3 лица + 1 дете студио за 4 лица + 1 дете
18.05-25.05.2018 7 59 промо 69 промо 79 промо
25.05-01.06.2018 7 89 промо 99 промо 109 промо
01.06-08.06.2018 7 129 € 149 € 179 €
08.06-15.06.2018 7 179 € 199 € 249 €
15.06-22.06.2018 7 199 € 239 € 279 €
22.06-29.06.2018 7 249 € 259 € 319 €
29.06-06.07.2018 7 259 € 279 € 349 €
06.07-13.07.2018 7 269 € 319 € 369 €
13.07-20.07.2018 7 289 € 319 € 369 €
20.07-27.07.2018 7 299 € 319 € 369 €
27.07-03.08.2018 7 299 € 319 € 369 €
03.08-10.08.2018 7 299 € 319 € 369 €
10.08-17.08.2018 7 289 € 309 € 349 €
17.08-24.08.2018 7 269 € 289 € 309 €
24.08-31.08.2018 7 219 € 239 € 259 €
31.08-07.09.2018 7 189 € 199 € 219 €
07.09-14.09.2018 7 129 € 139 € 169 €
14.09-21.09.2018 7 109 промо 119 промо 139 промо
21.09-28.09.2018 7 59 промо 69 промо 79 промо

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

Во цената не е вклучен превоз.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука