Vila Agapi

Вила Агапи се наоѓа не далеку од центарот на Полихроно и тоа на само 200 метри од прекрасната песочната плажа на Полихроно. Во својот состав вилата располага со 4 студија и 1 апартман. Заедничко на сите соби е тоа што нудат сопствена  мини-кујна со основен прибор, купатило, ТВ, клима уред (се плаќа 3 евра од ден), тераса со гарнитура и завидна комоција. Самото место дење ви нуди уживање во бујната медитеранска вегетација со плитка, песочна плажа и кристално чисто море со тиркизна боја, а навечер богат избор на места за забава – таверни, кафичи и креативни продавници.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Трокреветни студија со 3 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Едноспален апартман со затворена спална со дупли кревет, дневен престој во склоп со кујната со 2 софи и еден единечен кревет.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термин 17.05 24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
Студио (мин. 2 лица) 69 € 74 € 89 € 99 € 129 € 139 € 154 € 174 € 189 € 204 €
55 € 60 € 74 € 84 € 112 € 121 € 135 € 154 € 168 € 182 €
Студио (4 лица) 52 € 57 € 67 € 75 € 90 € 95 € 107 € 112 € 122 € 130 €
41 € 46 € 55 € 63 € 77 € 82 € 94 € 99 € 109 € 116 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 57 € 62 € 72 € 80 € 97 € 102 € 120 € 125 € 135 € 142 €
45 € 49 € 59 € 66 € 83 € 87 € 104 € 109 € 118 € 125 €

 

Термин 26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09 20.09
Студио (мин. 2 лица) 204 € 204 € 204 € 184 € 164 € 144 € 119 € 89 € 69 €
182 € 182 € 182 € 164 € 145 € 126 € 102 € 74 € 55 €
Студио (4 лица) 130 € 130 € 130 € 120 € 107 € 95 € 82 € 62 € 52 €
116 € 116 € 116 € 106 € 94 € 82 € 70 € 50 € 41 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 142 €  142 € 142 € 135 € 120 € 105 € 90 € 67 € 57 €
125 € 125 € 125 € 118 € 104 € 90 € 76 € 54 € 45 €

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
– деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
– трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €

Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани – автобуска станица
05:00 Скопје – пред агенцијата
05:00 Штип – пред новата пошта
05:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија
06:00 Струмица – спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термини    17.05     24.05         31.05     07.06     14.06     21.06     28.06     05.07     12.07     19.07
1/2 Студио 98 € 108 € 138 € 158 € 218 € 138 € 268 € 308 € 328 € 358 €
73 € 83 € 111 € 130 € 186 € 205 € 233 € 271 € 290 € 318 €
1/3 Студио 108 € 118 € 153 € 178 € 238 € 258 € 288 € 328 € 348 € 378 €
83 € 92 € 125 € 149 € 205 € 224 € 252 € 290 € 308 € 337 €
1/4 Студио 128 € 148 € 188 € 218 € 278 € 298 € 348 € 368 € 388 € 418 €
85 € 105 € 144 € 173 € 231 € 250 € 299 € 318 € 338 € 367 €
Апартман 1 спална 148 € 168 € 208 € 238 € 308 € 328 € 398 € 418 € 438 € 468 €
103 € 122 € 160 € 188 € 255 € 274 € 340 € 359 € 378 € 407 €

 

Термини     26.07         02.08     09.08     16.08     23.08     30.08     06.09     13.09    20.09
1/2 Студио 358 € 358 € 358 € 318 € 288 € 248 € 198 € 148 € 108 €
318 € 318 € 318 € 280 € 252 € 214 € 167 € 120 € 83 €
1/3 Студио 378 € 378 € 378 € 338 € 308 € 263 € 213 € 158 € 118 €
337 € 337 € 337 € 299 € 271 € 228 € 181 € 130 € 92 €
1/4 Студио 418 € 418 € 418 € 378 € 348 € 298 € 248 € 188 € 148 €
367 € 367 € 367 € 328 € 299 € 250 € 202 € 144 € 105 €
Апартман 1 спална 468 € 468 € 468 € 438 € 398 € 338 € 278 € 208 € 168 €
407 € 407 € 407 € 378 € 340 € 283 € 226 € 160 € 122 €

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                          -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
– Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                      – Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                           – уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука