ВЕЛИГДЕН

* СОФИЈА *

 

07.04.2018 (сабота)
Поаѓање за Софија во 06:00 од автобуска станица Кочани. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел ( во кој има ноќен клуб и лоби бар). Прошетка по најпознатата пешачка улица Витоша која се наоѓа во близина на хотелот. Заминување кон црквата св. Недела, и присуство на црковната литургија. Ноќевање.
08.04.2018 (недела)
Појадок. Организирана посета на The Mall, еден од поголемите модерни трговски центри во Софија. Слободно
попладне. Ноќевање.
09.04.2018 (понеделник)
Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA,RING MАLL и
DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Македонија. Пристигнување во Кочани во вечерните часови.

Цена на аранжманот: 3900 денари

 Превоз со високотуристички автобус,
– разглед со локален водич
– 2 ноќевања со појадок во хотел „Рила“
– Организирана посета на  PARADISE CENTER, IKEA,RING MАLL I Decathlon.
– Придружник и организација на патувањето
Цената не вклучува :
– Патничко осигурување
– Tуристичка такса 2 евра по лице за престој
Повеќе информации на телефоните: 070-336-307 / 033-270-765

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука