• Велигден

  * Лидо ди Јесоло-Венеција-Љубљана *

  05.04.2018 (четврток) – Кочани – Лидо ди Јесоло
  Поаѓање од автобуска станица Кочани.  Патувањето кон Венеција преку Србија,  Хрватска, Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.
  06.04.2018 (петок) – Лидо ди Јесоло – Венеција
  Пристигнување во Лидо ди Јесоло и сместување во хотел. Поаѓање со брод за Венеција. Пристигнување и разглед на градот со локален водич: Плоштадот и црквата Сан Марко, Мостот на воздишките, Дуждевата палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде. Враќање во хотел во Лидо Ди Јесоло. Ноќевање.
  07.04.2018 (сабота) – Лидо Ди Јесоло – Верона
  Појадок. Факултативна посета на Верона,разглед на градот со локален водич: плоштадите Дел Ербе и Дел Сињори,Арената,куќата на Јулија…Слободно време за прошетка низ центарот на градот. Посета на шопинг центар,слободно време за прошетка. Враќање во хотел во Лидо Ди Јесоло. Ноќевање.
  08.04.2018 (недела) –Постојна-Љубљана
  Појадок.Напуштање на хотелот.Факултативна посета на Постоинска Јама,разглед со аудио водич.Продолжуваме кон Љубљана. Пристигнување во Љубљана. Слободно време за прошетка и разглед на градот. Ноќно патување.
  09.04.2018 (понеделник) – Кочани
  Поаѓање кон Македонија.

  Цена на аранжманот: 6.660 денари.

  Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
  •2 ноќевања со појадок во хотел 3* во Лидо ди Јесоло www.hotelmodernojesolo.com
  • Разгледи на Венеција, Верона со локален водич
  • Организација и водство на патување
  Во цената не се вклучени следниве услуги:
  • посета на Венеција 15 (превоз,брод,разглед, водич)
  • посета на Верона 10 (превоз,разглед ,водич)
  • посета на Постоинска Јама 25 (превоз,влезница,аудио водич)
  • влезници за посета на локалитетите
  задолжително здравствено и патничко осигурување 180 мкд.
  Напомена:Рок на пријавување до 30.03.2018 година.
  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници,за реализација на факултативите потребен е минимум од 25 патника.

   

  Повеќе информации на телефоните : 033-270-765 / 070-336-307

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука