ВЕЛИГДЕН

*Будимпешта – Виена*

 

05.04.2018 (четврток)
Поаѓање во 16.00 од автобуска станица Кочани. Патување кон Будимпешта преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.
06.04.2018 (петок)
Пристигнување во Будимпешта во утринските часови,разгледување на најпознатите и најубавите места во Будимпешта со локален водич: Цитаделата,Тврдината на Кралските Палати,Црквата на Кралот Матејаш, Рибарската тврдина, Споменикот на Милениумот или Плоштадот на хероите, Градскиот Парк, улиците Андраши и Ракочи,црквата Св.Стефан,мостовите на Дунав и др. Сместување во хотел.Слободно време.Крстарење со брод по Дунав(факултативно). Ноќевање.
07.04.2018 (сабота)
Појадок.По појадокот целодневен факултативен излет до Виена.Разглед на градот со локален стручен водич:плоштадот Рингштрасе,палатата Хофбург,Парламентот,дворецот Белведере, Виенската опера,катердалата Св.Стефан,шарената куќа Хундервасер…Слободно време низ центарот на Виена. Враќање за Будимпешта.Вечерта посета на црква Св.Горги каде се дочекува Велигден.Ноќевање.
08.04.2018 (недела)
Појадок.По појадокот факултативна посета на Тропикариум  во кој се наоѓаат голем  број на дуќани со разновидна роба и каде се наоѓа и еден од најпознатите тропски ЗОО со разновидни животни,аквариум со ајкули и разен морски свет,чувство за тропскиот свет исполнет со прекрасна флора и фауна. Слободно време. Тргнување кон Македонија.Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.
09.04.2018 (понеделник)
Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.

Цена на аранжманот: 4.600 денари

Во цената на аранжманот е вклучено:
-автобуски превоз на дадената релација
-сместување во хотел со 3*на база 2 ноќевања со појадок во Будимпешта
-разгледување на Будимпешта со локален водич
Во цената на аранжманот не е вклучено:
-здравствено патничко осигурување(задолжително)-180 денари
-влезница за Тропикариум(групна)-10€
-крстарење по Дунав со водич-15€
-целодневен излет до Виена и разгледување со локален водич-25€
-влезници за културно историските споменици
Напомена:Рок на пријавување до 30.03.2018 година.
За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници, за реализација на факултативите
потребен е минимум од 25 патника
Повеќе информации на телефоните: 033-270-765 / 070-336-307

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука