НОВА ГОДИНА 2019

– АТИНА –

29.12.2018 – 02.01.2019

29.12.2018

 Поаѓање за Атина во 18.30 часот.Ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности.

30.12.2018 

Пристигнување во Атина во утринските часови. Факултативно Ве водиме на панорамски разглед на градот со автобус и локален водич. Панорамско разгледување на плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот на Зевс, Адријановата Порта, Акропол… Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта предлагаме посета на таверна во живописниот ноќен кварт Плака под Акропол. Традиционална грчка вечера. Ноќевање.

31.12.2018 

Појадок. Целодневен излет на Пелопонез. Посета на Коринтскиот канал, нај-акустичниот амфитеатар од Античка Грција-Епидаурус, гратчето Нафлион – Првата престолнина на Грција, Микена- Античкиот град на Кралот Агамемнон и. гробницата на Агамемнон. Враќање во Атина. Дочек на Нова Година на градскиот плоштад. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

01.01.2019

Појадок. Ве водиме на полудневен излет со посета на пристанишното место Пиреја и нејзините Марини. Патувањето продолжува долж Аполоновиот брег до Сунион-најјужниот ‘рт на Медитеранот од каде се наоѓа Храмот на богот Посејдон .По посетата, патувањето продолжува кон Македонија, покрај Камена Вурла, кланецот Термопили каде се наоѓа споменикот на Кралот Леонидас, Лариса. Ноќно возење со попатни паузи.

02.01.2019

Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.

ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 01 НОЕМВРИ: 109 € / 6.760 ден

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 119 € / 7.380 ден

Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Автобуски превоз на наведената релација
  • Сместување на база  2 НП во хотел 3*
  • Организација на аранжманот и пратител на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Разглед на градот (10€)
  • Факултативна посета на Пелопонез (30 €)
  • Вечера во Таверна (35€)
  • Посета на Пиреј и Сунион (10€)
  • Влезници за локалитетите и други факултативни посети
  • Доплата за еднокреветна соба 3.100 ден

 

Контакт: 033-270-765 / 070-336-307

СПОДЕЛИ
Претходна понуда* Солун *
Следна понуда* Софија *

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука