Vila Joana

Вила Јоана или поранешно – Студио “Stavros” се наоѓа наспроти хотелот Maya Bay, оддалечени околу 300 метри од прекрасната песочна плажа во Калитеа. Објектот е нова градба и се состои од студија кои располагаат со  мини-кујна со сопствен прибор, TВ, клима уред (се доплаќа), купатило и пространи тераси за уживање во летните вечери.
Вид на соби:
– студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, кујната е во одделна просторија.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термин 17.05 24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
Студио (мин. 2 лица) 69 € 74 € 89 € 99 € 129 € 139 € 154 € 174 € 189 € 204 €
55 € 60 € 74 € 84 € 112 € 121 € 135 € 154 € 168 € 182 €
Студио (мин. 3 лица) 59 € 63 € 74 € 83 € 103 € 109 € 119 € 133 € 144 € 154 €
46 € 50 € 60 € 68 € 87 € 93 € 103 € 115 € 126 € 136 €

 

Термин 26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09 20.09
Студио (мин. 2 лица) 204 € 204 € 204 € 184 € 164 € 144 € 119 € 89 € 69 €
182 € 182 € 182 € 164 € 145 € 126 € 102 € 74 € 55 €
Студио (мин. 3 лица) 154 € 154 € 154 € 141 € 126 € 111 € 94 € 71 € 58 €
136 € 136 € 136 € 123 € 109 € 95 € 79 € 57 € 45 €

Во цената е вклучено:
– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
– деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
– трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €)
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €
Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани – автобуска станица
05:00 Скопје – пред агенцијата
05:00 Штип – пред новата пошта
05:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија
06:00 Струмица – спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термини    17.05     24.05         31.05     07.06     14.06     21.06     28.06     05.07     12.07     19.07
1/2 Студио 98 € 108 € 138 € 158 € 218 € 138 € 268 € 308 € 328 € 358 €
73 € 83 € 111 € 130 € 186 € 205 € 233 € 271 € 290 € 318 €
1/3 Студио 108 € 118 € 153 € 178 € 238 € 258 € 288 € 328 € 348 € 378 €
83 € 92 € 125 € 149 € 205 € 224 € 252 € 290 € 308 € 337 €

 

Термини     26.07         02.08     09.08     16.08     23.08     30.08     06.09     13.09    20.09
1/2 Студио 358 € 358 € 358 € 318 € 288 € 248 € 198 € 148 € 108 €
318 € 318 € 318 € 280 € 252 € 214 € 167 € 120 € 83 €
1/3 Студио 378 € 378 € 378 € 338 € 308 € 263 € 213 € 158 € 118 €
337 € 337 € 337 € 299 € 271 € 228 € 181 € 130 € 92 €

 

Во цената не е вклучено:
– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                           -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
– Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                      – Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
– уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука