Hotel Ariti

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и одделна комплетно опремена мини-кујна, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин 26.05 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07
Студио (мин. 2 лица) 69 € 74 € 94 € 104 € 114 € 119 € 129 € 139 € 144 €
59 € 69 € 84 € 94 € 104 € 109 € 119 € 129 € 134 €
Апартман (мин. 4 лица) 59 € 64 € 76 € 81 € 94 € 101 € 109 € 114 € 119 €
49 € 54 € 66 € 71 € 84 € 91 € 99 € 104 € 109 €

 

Термин 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09
Студио (мин. 2 лица) 144 € 144 € 144 € 134 € 119 € 99 € 74 € 69 €
134 € 134 € 134 € 124 € 109 € 89 € 69 € 59 €
Апартман (мин. 4 лица) 119 € 119 € 114 € 109 € 99 € 79 € 64 € 59 €
109 € 109 € 104 € 99 € 89 € 69 € 54 € 49 €

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
– деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
– трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €)
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €
Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани – автобуска станица
06:00 Скопје – пред агенцијата
06:00 Штип – пред новата пошта
06:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија
07:00 Струмица – пред агенцијата
07:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини  26.05   02.06   09.06   16.06   23.06   30.06   07.07   14.07   21.07 
1/2 Студио 118 € 128 € 158 € 168 € 188 € 198 € 218 € 238 € 248 €
98 € 108 € 138 € 148 € 168 € 178 € 198 € 218 € 228 €
1/3 Студио 133 € 148 € 178 € 188 € 213 € 223 € 243 € 263 € 273 €
113 € 128 € 158 € 168 € 193 € 203 € 223 € 243 € 253 €
1/4 Студио 153 € 168 € 198 € 208 € 233 € 243 € 263 € 283 € 293 €
133 € 148 € 178 € 188 € 213 € 223 € 243 € 263 € 273 €
Апартман (мин. 4 лица) 198 € 208 € 238 € 258 € 308 € 338 € 368 € 388 € 408 €
158 € 168 € 198 € 218 € 268 € 298 € 328 € 348 € 368 €

 

Термини  28.07   04.08   11.08   18.08   25.08   01.09   08.09   15.09 
1/2 Студио 248 € 248 € 248 € 228 € 198 € 158 € 128 € 118 €
228 € 228 € 228 € 208 € 178 € 148 € 108 € 98 €
1/3 Студио 273 € 273 € 273 € 248 € 218 € 188 € 148 € 133 €
253 € 253 € 253 € 228 € 198 € 168 € 128 € 113 €
1/4 Студио 293 € 293 € 293 € 268 € 238 € 208 € 168 € 153 €
273 € 273 € 273 € 248 € 218 € 188 € 148 € 133 €
Апартман (мин. 4 лица) 408 € 408 € 408 € 368 € 328 € 248 € 208 € 198 €
368 € 368 € 348 € 328 € 288 € 208 € 168 € 158 €

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                                                      -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                                        -Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                                          – уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука