Hotel Ariti

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и мини-кујна со основен прибор, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020

 

Термин 24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
Студио (мин. 2 лица) 59 € 74 € 94 € 104 € 114 € 119 € 129 € 39 € 149 €
49 € 54 € 69 € 79 € 89 € 94 € 99 € 109 € 118 €
Апартман (мин. 4 лица) 54 € 64 € 74 € 84 € 94 € 104 € 109 € 119 € 124 €
37  46 € 54 € 63 € 71 € 80 € 84 € 93 € 97 €

 

Термин 26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09
Студио (мин. 2 лица) 149 € 149 € 149 € 134 € 119 € 99 € 84 € 69 €
118 € 118 € 118 € 104 € 94 € 74 € 63 € 44 €
Апартман (мин. 4 лица) 124 € 124 € 124 € 109 € 99 € 79 € 69 € 59 €
97 € 97 € 97 € 84 € 76 € 59 € 50 € 42 €

 

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
– деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
– трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €)
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
– за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 25 €
– возрасни: 35 €
Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани – автобуска станица
05:00 Скопје – пред агенцијата
05:00 Штип – пред новата пошта
05:45 Велес – бензиска станица на автопатот Е75 – мотел Македонија
06:00 Струмица – спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино – бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово – бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица – бензиска станица пред преминот

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020

Термини  24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
1/2 Студио 98 € 118 € 148 € 168 € 188 € 198 € 218 € 238 € 258 €
66 € 83 € 109 € 126 € 143 € 151 € 168 € 185 € 202 €
1/3 Студио 108 € 128 € 163 € 183 € 203 € 213 € 233 € 253 € 273 €
75 € 92 € 122 € 139 € 156 € 164 € 181 € 198 € 215 €
1/4 Студио 118 € 138 € 178 € 198 € 218 € 228 € 248 € 268 € 288 €
83 € 100 € 134 € 151 € 168 € 177 € 194 € 211 € 228 €
Апартман (мин. 4 лица) 176 € 196 € 216 € 256 € 296 € 336 € 356 € 396 € 416 €
116 € 133 € 150 € 184 € 218 € 252 € 269 € 303 € 320 €

 

Термини  26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09
1/2 Студио 258 € 258 € 258 € 228 € 198 € 158 € 138 € 118 €
202 € 202 € 202 € 177 € 151 € 117 € 100 € 83 €
1/3 Студио 273 € 273 € 273 € 243 € 213 € 173 € 148 € 128 €
215 € 215 € 215 € 190 € 164 € 130 € 109 € 92 €
1/4 Студио 288 € 288 € 288 € 258 € 228 € 188 € 158 € 138 €
228 € 228 € 228 € 202 € 177 € 143 € 117 € 100 €
Апартман (мин. 4 лица) 416 € 416 € 416 € 356 € 316 € 236 € 216 € 196 €
320 € 320 € 320 € 269 € 235 € 167 € 150 € 133 €

 

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                      -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                        -Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                          – уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Внесете коментар!
Внесете го вашето име тука